Policjanci uczestniczą w spotkaniach z seniorami w ramach projektu „Fałszywy telefon-zagrożone oszczędności”. Funkcjonariusze przekazują starszym osobom informacje na temat metod działania oszustów oraz radzą, co należy zrobić aby nie stać się ich ofiarą.

W miniony piątek spotkanie w ramach  realizacji projektu „ Fałszywy telefon-zagrożone oszczędności” odbyło się w Dziennym Domu Seniora w Chełmie. Podczas spotkania podopieczni dowiedzieli się jak działają oszuści, jakie metody stosują oraz na co być wyczulonym podczas telefonicznych rozmów z osobami nieznajomymi. Podczas spotkania zaprezentowane zostały krótkie tematyczne filmy profilaktyczne oraz prezentacja multimedialna.

Tego samego dnia funkcjonariusze uczestniczyli w kolejnym tematyczny spotkaniu podczas Chełmskich Dni Seniorów zorganizowanych w Chełmskiej Bibliotece Publicznej.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku w kontakcie osobistym bądź też telefonicznym z nieznanymi osobami, które mogą podszywać się pod przedstawicieli różnych instytucji lub członka rodziny. Nie podejmujmy żadnych pochopnych decyzji, nie przekazujmy informacji na temat ilości pieniędzy, które mamy w domu lub na koncie bankowym. O próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Komisarz Ewa Czyż