„Jednoślad” to nazwa wczorajszych działań policjantów z chełmskiej drogówki, których celem jest poprawa bezpieczeństwa kierujących tego typu pojazdami. Do ich realizacji został wykorzystany policyjny dron. Tylko w ciągu dwóch godzin z powietrza zostało ujawnionych 27 wykroczeń. Głównym przewinieniem kierujących rowerami była jazda po przejściu dla pieszych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie prowadzili wczoraj w centrum Chełma działania pod nazwą „Jednoślad”. Ich głównym celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo kierujących tego typu pojazdami.

Wspierani przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie za pomocą drona zatrzymywali do kontroli rowerzystów, którzy popełnili wykroczenie drogowe. Głównym ich przewinieniem była jazda rowerem i w jednym przypadku hulajnogą po przejściu dla pieszych. Były pouczenia, ale nie zabrakło też mandatów.

Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Za naruszenie zakazu jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych grozi mandat karny. Przed przejściem dla pieszych należy bezwzględnie zsiąść z roweru i przeprowadzić go.

komisarz Ewa Czyż

Film Nagranie_z_policyjnego_drona.mp4

Pobierz plik Nagranie_z_policyjnego_drona.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.95 MB)