Najlepsze narzędzia do pracy w ogrodzie – sprawdź, zanim kupisz!

Pielęgnacja ogrodu może okazać się nie lada wyzwaniem. Nie ma różnicy wielkość ogrodu, do każdego przydadzą się narzędzia usprawniające prace. Sprawne i profesjonalne pielęgnowanie ogrodu daje dużo satysfakcję, a efekty możemy podziwiać z tarasu lub balkonu.

Jakie narzędzia usprawnią prace w ogrodzie?

Producenci oferują szeroką gamę produktów i ciężko się zdecydować. Co wybrać? Najczęściej asortyment dzieli się na narzędzia ręczne i mechaniczne.

Narzędzia ręczne – podstawa przy pielęgnacji!

  • Szpadel – tradycyjne i wielkofunkcyjne narzędzie stosowane przez osoby posiadające ogród. Świetnie nada się do przesadzania drzewek, czy też sukcesywnego przekopania grządki. Warto zadbać, aby łopata lub szpadel wykonane były z twardych materiałów, które podczas kopania nie będą się giąć. A waga nie będzie sprawiała nam problemów.
  • Motyka – najlepsza będzie zakończona dwoma różnymi ostrzami, każde z innej strony. Motyka pomoże nam sukcesywnie wydzielić odpowiednie miejsce i zasadzić warzywa, czy też rośliny. Dostanie się w zakamarki, gdzie nie zrobi tego łopata, czy też szpadel.
  • Grabie – w tym przypadku mamy podział na miękkie lub twarde „ząbki”, te pierwsze nadają się do grabienia liści i trawy. Twarde pomogą nam wyrównać ziemię i sprawić, że będzie bardziej pulchna.

Narzędzia mechaniczne – skuteczna i efektywna praca!

  • Kosiarka – standardowe narzędzie do koszenia trawnika. Do mniejszego ogrodu sprawdzi bezgłośnia elektryczna kosiarka, do większego będziemy potrzebować kosiarki spalinowej. Co więcej, aby skutecznie skosić ciężko dostępne miejsca, wybór padnie na podkaszarkę. Pielęgnacja nierówności, czy też pagórków przebiegnie bez problemów.
  • Nożyce elektryczne – jeśli chcemy uzyskać konkretny kształt krzewów lub żywopłotu, to nożyce nam w tym pomogą. Do wyboru jest też wersja spalinowa, która jest napędzana paliwem. Zaopatrzenie się w takie urządzenie jest dużo wygodniejsze i mniej czasochłonne niż w przypadku zwykłego sekatora, czy nożyc ręcznych.
  • Pilarka – usunięcie starych drzew oraz pocięcie je na kawałki, może służyć jako opał. Ciężkie pilarki spalinowe to sprzęt dla doświadczonych pilarzy, do ogródka nada się piła akumulatorowa o niewielkiej mocy. Będzie dla nas wystarczająca, przy tym jej utrzymanie będzie mniej kosztowne. 

Utrzymanie ogródka będzie wymagała od nas dużo pracy. Jednak jest to miejsce do wypoczynku, spotkania ze znajomymi, czy też rozpalenia grilla. Warto o nie zadbać, jednak aby to zrobić, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie, które wraz z rozpoczęciem sezonu trzeba czyścić.  Zobacz więcej na blogu: https://nowoczesne-wnetrze.pl/