Czym zajmuje się ortopeda?

Ortopedzi to profesjonaliści specjalizujący się w diagnozowaniu, leczeniu i leczeniu schorzeń układu kostnego. Leczą stany takie jak urazy kręgosłupa, bóle stawów i bóle mięśni. Co warto jeszcze wiedzieć w o tym zawodzie wykonywanym przez wielu lekarzy na całym świecie?

Kim jest ortopeda?

Ortopeda to lekarz medycyny, który wykonuje operacje na kościach lub asystuje chirurgowi w wykonywaniu operacji na kościach i innych częściach ciała. Chirurdzy ortopedzi pracujący w wyspecjalizowanych placówkach takich jak na przykład Nowa Ortopedia mogą specjalizować się w leczeniu dłoni, ramion, bioder i kolan, ale także mogą przeprowadzać operacje, aby pomóc w przypadku problemów z różnymi częściami ciała. Ortopedzi często stosują różnorodne techniki chirurgiczne do naprawy stawów, które zostały uszkodzone na przykład na wskutek zapadnięcia na chorobę zwaną zapalenie stawów lub leczą stawy, które są niesprawne z powodu różnego rodzaju wypadków. Mogą również skierować pacjentów z urazami dotyczącymi mięśni i więzadeł na ćwiczenia, które pomogą im szybciej wrócić do pełni sprawności.

Skuteczna rehabilitacja z pomocą ortopedy

Ortopedzi są ostoją w świecie sportu i fizjoterapii. Mogą pomóc leczyć urazy, takie jak złamane kości, zerwane więzadła i inne dolegliwości. Często pracują z określonymi typami pacjentów, aby zapewnić im jak najlepszą opiekę. Już wiele lat temu opublikowane badanie, w którym przyjrzano się wpływowi umiejętności leczenia ortopedy na wyniki pacjentów. Badanie wykazało, że pacjenci, którzy kontaktowali się z wykwalifikowanymi ortopedami, rzadziej byli ponownie przyjmowani z powodu urazów i mniej czasu spędzali w szpitalu niż ci, którzy mieli kontakt z mniej wykwalifikowanymi ortopedami lub zaniedbali całkowicie ten aspekt. Wynika z tego prosty wniosek - warto nawet z prostymi urazami jak najszybciej zgłosić się do ortopedy, aby uniknąć przykrych konsekwencji braku leczenia.