Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierujący samochodem osobowym, który na terenie gminy Chełm zakończył jazdę w ogrodzeniu posesji. Wraz z nim jechał nietrzeźwy pasażer, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się w sądzie.

Dzisiaj w nocy dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Horodyszcze w gminie Chełm. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Daewoo Matiz 23-letni chełmianin na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał do rowu i uderzył w ogrodzenie posesji.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 23-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci ustalili również, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wraz z nim jechał 24-letni pasażer, który też był nietrzeźwy i z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Mężczyzna został zatrzymany, gdy wytrzeźwieje zostaną mu przedstawione zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.


komisarz Ewa Czyż