Więcej patroli na terenie miast i poważne konsekwencje dla tych, którzy nie stosują się do przepisów w związku z epidemią. Już wczoraj skierowaliśmy pierwsze wnioski do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które dotyczą rażącego naruszenia obowiązujących przepisów.

Wzmożone patrole policji i kontrole przestrzegania przepisów

Policjanci na Lubelszczyźnie podobnie jak funkcjonariusze w innych garnizonach  modyfikują taktykę działania.  To efekt zmian  jakie wprowadziło rozporządzenie Rady Ministrów. Skupimy się na patrolowaniu ulic miast i mniejszych miejscowości.  Wsparciem dla nas będę funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej,  WOT-u  oraz ITD.

Wzmożone patrole policji i kontrole przestrzegania przepisów

Już od wczoraj mundurowi sprawdzają  cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to czy piesi oraz kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa.  W dalszym ciągu będziemy przypominać  o zasadach jakimi w trosce o zdrowie powinni się wszyscy kierować. Przez urządzenia głośnomówiące nadal będą   podawane komunikaty o pozostaniu w domu i wychodzeniu na zewnątrz  tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Kolejna kwestia , która uległa zmianie to zmodyfikowanie kontroli osób pozostających w kwarantannie. Od teraz będziemy szczególnie często pojawiać się pod adresami, gdzie wcześniej zauważyliśmy problemy a także tam,  gdzie kwarantanna dopiero się rozpoczyna.  Jednocześnie przypominamy, że od wczoraj obowiązkowe jest korzystanie ze specjalnej aplikacji przez osoby objęte kwarantanną.

Za złamanie przepisów związanych z epidemią grozi kara grzywny od 5 do 30 tys. zł.

Wzmożone patrole policji i kontrole przestrzegania przepisów

Szczegółowe informacje o obostrzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

Zobacz więcej zdjęć patroli policji.

R.LR.

  • Wzmożone patrole policji i kontrole przestrzegania przepisów
Ładowanie odtwarzacza...