Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Promocja tomiku „Związki” Iwony Chudoby
2019-10-24
godz. 17.00
sala widowiskowa ChBP

Zapraszamy na promocję książki poetyckiej Iwony Chudoby „Związki”, która odbędzie się 24 października 2019 r. (czwartek) o godz. 1700 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).

Iwona Chudoba – krasnostawianka z urodzenia, chełmianka z wyboru. Pielęgniarka, poetka, debiutowała w 2002 r. w medycznym piśmie branżowym Potem przyszła pora na prasę literacką („Egeria”, „Nestor”) oraz własne tomiki poetyckie. Od grudnia 2015 roku jest prezesem Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”.

Iwona Chudoba uprawia lirykę refleksyjno – nastrojową, charakteryzującą się zwięzłością stylu. Pisze fraszki, haiku, limeryki, wiersze dla dzieci i autorskie „zamiastki”. Tworzenie jest dla poetki sposobem na życie, reakcją na trudy pracy, dialogiem z alter ego oraz testamentem dla potomności. Z jej utworów emanuje ciepłe, wypełnione troską uczucie, świadczące o miłości do bliźnich i samego życia. Autorka lubi taniec, muzykę, podróże.

Jedenasty tomik poezji Iwony Chudoby pt. „Związki” ukazał się – jak wszystkie poprzednie – nakładem wydawnictwa TAWA. Autorka podzieliła zbiór na dwie części: „Ona” i „On”. Opisuje męski i kobiecy świat, uczucia, postawy, z(wiązki) pragnień i oczekiwań przy pomocy dwunastu barw. Nastrojowe kolory przywołują wachlarz ludzkich emocji, pulsują energią yin i yang, tworząc klimatyczne tło dla wyrafinowanych strof.

Promocja odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w programie dotacyjnym Instytutu Książki. Organizatorami wieczoru poezji są: ChBP i Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36”.

Podczas spotkania będzie można nabyć tomik z dwudziestoma czterema utworami i otrzymać autograf od poetki. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.