Aby nowy tatuaż prezentował się nie tylko świetnie, ale także skóra w jego miejscu była zdrowa, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Jak zadbać o świeży tatuaż? Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

Gdy wybieramy się na tatuaż, powinniśmy pamiętać o tym, że jego wygląd będzie zależał nie tylko od profesjonalizmu, jaki prezentuje studio tatuażu, ale również od nas samych. Tatuaż jest inwazyjną ozdobą, która wymaga odpowiedniego zagojenia, dlatego też w tej fazie będzie on potrzebował właściwej pielęgnacji.

Gdy mieszkamy w mieście Warszawa studio tatuażu znajdziemy niemalże przy każdej większej ulicy. Aby mieć pewność, że ozdoba będzie wykonana fachowo, wybierzmy profesjonalne studio tatuażu Warszawa, na przykład 77 Ink.

Wybierając dobre studia tatuażu Warszawa czy też w innej lokalizacji, możemy mieć nie tylko pewność fachowo wykonanej usługi, ale również otrzymamy wtedy dokładne porady, jak postępować ze świeżym tatuażem. Podpowiadamy, na co należy wtedy zwrócić szczególną uwagę!

Warszawa studio tatuażu – pielęgnacja od razu po wykonaniu tatuażu

Gdy studio tatuażu w Warszawie już zakończy tatuaż, jest on następnie odpowiednio zabezpieczany.

Tatuażysta czyści tatuaż z resztek tuszu, a także przeprowadza dezynfekcje skóry – można odczuwać wtedy pieczenie. Na koniec zakłada opatrunek, który składa się z papierowego plastra oraz z folii, która chroni skórę przed wpływem czynników zewnętrznych.

Także dobre studio tatuażu Warszawa udzieli nam informacji, w jaki sposób należy pielęgnować tatuaż w domu. Na miejscu często możemy zakupić też odpowiednie kosmetyki, które będą do tego przydatne.

Warszawa studio tatuażu – pielęgnacja w domu

Po około 2-3 godzinach od wykonania tatuażu powinniśmy zmienić opatrunek założony w salonie. W przypadku, gdy tatuaże są wykonywane wieczorem, opatrunek można zmienić następnego dnia rano.

Po zdjęciu opatrunku skórę z tatuażem należy przemyć letnią wodą z dodatkiem delikatnego środka czyszczącego. W tym celu najlepiej sprawdzają się środki hipoalergiczne, naturalne, które nie zawierają agresywnych detergentów. Potem tatuaż Warszawa delikatnie osuszamy czystym ręcznikiem bawełnianym albo ręcznikiem papierowym. Nie należy pocierać i naciągać skóry, ale przykładać ręcznik miejsce po miejscu do tatuażu.

Kolejnym krokiem jest posmarowanie tatuażu środkiem pielęgnacyjnym. Salony tatuażu Warszawa mogą zaproponować nam różne specyfiki tego rodzaju, ale możemy zastosować także różne balsamy czy masła, które posiadamy w domu. Najlepiej sprawdzą się te naturalne, bazujące na dobroczynnych masłach, olejach, składnikach nawilżających. Środek nakładamy cienką warstwą i nie wcieramy go zbyt mocno.

Smarowanie tatuażu warto powtarzać kilka razy dziennie aż do momentu, gdy skóra zagoi się całkowicie. Naskórek będzie wtedy gładki, nie będzie na nim żadnych strupków czy wypukłości.

Każde studio tatuażu Warszawa wskaże nam też, że nie powinniśmy już zakładać żadnych opatrunków, na przykład z folii. Skóra powinna swobodnie oddychać

Gdy mamy dodatkowe pytania, zawsze warto zapytać swój salon tatuażu Warszawa, aby dowiedzieć się więcej. Gdy chodzi o miasto Warszawa studia tatuażu to naprawdę świetne miejsca, gdzie można liczyć na fachową obsługę.

Podsumowując, jeśli chcesz zdecydować się na tatuaż w Warszawie, w takiej sytuacji warto zdecydować się na najlepsze studio tatuażu Warszawa to najlepsze miasto, aby zrobić tam swój wymarzony tatuaż!

Warszawa studio tatuażu – jak pielęgnować świeży tatuaż?

1000 Znaków do wykorzystania