Powiat Chełm: sprzątanie świata-polska

1 min czytania
Powiat Chełm: sprzątanie świata-polska

W dniach 21 23 września 2018 r. odbyła się jubileuszowa 25 akcja Sprzątanie Świata - Polska, w tym roku pod hasłem Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Segregując odpady lepiej wykorzystujemy zasoby, które zamrażamy” w odpadach, szanujemy środowisko, oszczędzamy energię i wodę.

Wzorem lat ubiegłych Starostwo Powiatowe w Chełmie zakupiło kolorowe worki foliowe do segregacji odpadów oraz rękawice foliowe potrzebne do przeprowadzenia akcji i przekazało je gminom i jednostkom organizacyjnym z terenu powiatu chełmskiego.

Popularyzacja idei segregacji odpadów jest bardzo ważna ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.

Starostwo Powiatowe w Chełmie,

powiat.chelm.pl/podglad_newa_n_1842.html

Autor: krystian