W dniu 14 listopada 2019 roku w Żmudzi obył się XVIII Powiatowy Przegląd Pieśni Legionowej. Rywalizowano w grupach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz VII-VIII, w kategoriach: solista i zespół.

Po wysłuchaniu 19 solistów i 10 zespołów, komisja w składzie:

·         Anna Radecka

·         Bożena Skorniewska

·         Anna Raczkiewicz-Sławińska

przyznała następujące nagrody:

Soliści – Szkoła Podstawowa kl. I – III:

I miejsce: Małgorzata Ostasz – Szkoła Podstawowa w Żmudzi

II miejsce: Maciej Kucharski – Szkoła Podstawowa im. K. Górskiego w Wierzbicy

III miejsce: Marcelina Zienkiewicz – Szkoła Podstawowa w Żmudzi

Wyróżnienie: Kalina Krzeszczyk – Szkoła Podstawowa im. K. Górskiego w Wierzbicy

więcej w rozwinięciu newsa

więcej

Już 26.11 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się bezpłatne szkolenie dla właścicieli i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych w biznesie. Dowiedz się, jak znaleźć nowych klientów przy pomocy Facebooka i Instagrama oraz jak tworzyć atrakcyjne materiały marketingowe przy użyciu telefonu.

Jesteś przedsiebiorcą z powiatu chełmskiego? Zapisz się!  http://bwfpolandchelm.splashthat.com


Partnerami szkolenia są: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Urząd Miasta Chełm, Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie, Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Aktualności

  Świdniccy policjanci zwracają się z apelem do osób, które były świadkami wczorajszego wypadku w Dorohuczy lub posiadają kamerkę samochodową i przemieszczały się trasą K12 ChełmLublin w godz. 9-11. Nagrania mogą pomóc w ustaleniu kierującego samochodem, który nie pozwolił się wyprzedzić, kierującemu audi. Skutkiem tego było czołowe zderzenie audi z dacią.

 • Aktualności

  Policjanci uczestniczyli w spotkaniu z uczniami w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie. Celem inicjatywy było przekazanie wiedzy na temat konsekwencji zachowań niezgodnych z prawem. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób można unikać zagrożeń oraz gdzie szukać pomocy.

 • Aktualności

  Uczniowie klas mundurowych jednej z chełmskich szkół poznawali wczoraj zasady ręcznej regulacji ruchem drogowym. Osoby te wkrótce zasilą szeregi Młodzieżowej Służby Ruchu, która już od kilku lat funkcjonuje w Chełmie. Jej członkowie wspierają policjantów przy różnego rodzaju zabezpieczeniach.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej nr 12. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego zjechał z drogi do rowu, gdzie doszło do przewrócenia pojazdu. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze wprowadzili ruch wahadłowy.

 • Aktualności

  Policjanci kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży kamer monitoringu. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 28 i 54 lat. Obaj usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu w Chełmie.

 • Aktualności

  Policjanci zatrzymali w Chełmie 17-latka, który miał przy sobie mefedron. Nastolatek wpadł podczas legitymowania. Zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy nerwowym zachowaniem. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

 • W Polsce seniorzy, czyli osoby powyżej 65. roku życia, stanowią […]

  Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. II Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Busównie

  Zarząd Powiatu w Chełmie informuje, że dnia 6 listopada 2019 r. wpłynęła oferta Ochotniczej Straży Pożarnej w Busównie, Busówno 19, 22-150 Wierzbica na realizację zadania pn.II Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Busównie z pominięciem otwartego konkursu ofert w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688, z późn. zm.).

  Oferta podlega zamieszczeniu w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Chełmie oraz na stronie internetowej www.powiatchelmski.pl.

  Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi do oferty.

  Uwagi dotyczące oferty zgłaszać należy e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faksem nr 82 562 75 10 lub pisemnie na adresStarostwo Powiatowe w Chełmie, pl. Niepodległości 1, 22-100 Chełm do dnia 21 listopada 2019 r.

  Załączniki:

  Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag oraz Uproszczona oferta Ochotniczej Straży Pożarnej w Busównie do pobrania tutaj


  Regulamin turnieju do pobrania tutaj

  8 grudnia 2019 | godz. 18:00 | ChDK | bilety: 40 zł (w dniu koncertu 45 zł)

  1 polubienia

  51 wyświetlenia

  W niedzielę 10 listopada odbył się jubileusz 10-lecia działalności artystycznej zespołu Bokoryna. Uroczystość odbyła się w "Hucie Kultury" w Rudzie-Hucie. W jubileuszu udział wzięli Starosta chełmski Piotr Deniszczuk oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Chełmie Jarosław Walczuk. Starosta pogratulował jubilatom okrągłej dziesiątej rocznicy działalności artystycznej oraz życzył, aby w kolejnych latach zespół dalej tak wspaniale reprezentował powiat na różnych uroczystościach. Na koniec wręczył muzykom kwiaty i dyplomy.

  więcej

  12 listopada w Chełmskim Domu Kultury odbyły się Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Koncert patriotyczny odbył się w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Lublinie. Dodatkowo na scenie wystąpił Zespół Kombatant. Zgromadzona licznie publiczność mogła poczuć prawdziwego patriotycznego ducha dzięki wspaniałym wrażeniom artystycznym.

  więcej

  „Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie.”
  Konstanty Ildefons Gałczyński

  Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w gminie Wierzbica

  W sobotę 9 listopada w Wierzbicy odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych, kwiatów i upominków parom, które obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Starosta chełmski Piotr Deniszczuk, radna powiatowa Agnieszka Dąbrowska, przedstawiciele gminy Wierzbica oraz zaproszeni goście pogratulowali parom tak wspaniałego stażu. Podkreślili również, że Złote Gody zasługują na najwyższy szacunek i uznanie. Zgromadzeni na uroczystości goście życzyli również parom kolejnych lat spędzonych w miłości, zdrowiu i wzajemnym zrozumieniu.

  więcej

  Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu chełmskiego do wzięcia udziału w konkursie na ozdobę choinkową. Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie samodzielnie wykonanej pracy konkursowej czytelnie podpisanej imieniem i nazwiskiem, kategorią wiekową oraz karty zgłoszenia wraz z klauzulą w terminie do 9 grudnia 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Chełmie, Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, pl. Niepodległości 1, I piętro, pokój 94. Prace powinny być odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem.

  Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa i klauzule do pobrania tutaj

  Uchwała Nr 173/2019 Zarządu Powiatu w Chełmie z dnia 6 listopada 2019 r. w sprawie ogłoszenia naboru kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na realizację zadania publicznego z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu chełmskiego w roku 2020.

  Zarząd Powiatu w Chełmie ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty do wyłonienia organizacji pozarządowej na realizacje zadania publicznego zakresudzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu chełmskiego w roku 2020.

  Załączniki:

  Uchwała Zarządu i Formularz kandydata do komisji konkursowej do pobrania tutaj

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego potrącenia przez samochód osobowy dwóch mężczyzn w gminie Dorohusk. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do zdarzenia tego doszło w momencie, gdy obaj przechodzili przez jezdnię. Piesi z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Jeden z nich zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy kierującego tym pojazdem. Mężczyzna był trzeźwy.

 • Aktualności

  Do dwóch groźnie wyglądających wypadków drogowych doszło wczoraj na terenie gminy Chełm. Jeden z nich był z udziałem motocyklisty, który chcąc uniknąć zderzenia z samochodem zjechał z drogi. Z kolei w drugim samochód osobowy najechał na pieszego leżącego na jezdni. Wyniku tych zdarzeń dwie osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego zdarzenia, do którego doszło w jednej z sal zabaw w Chełmie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 3-letnie dziecko wpadło w otwór naprawianej w tym czasie trampoliny. Na szczęście nie odniosło poważniejszych obrażeń. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i miejmy na uwadze nasze pociechy w przypadku korzystania z tego typu rozrywki.

 • Aktualności

  Policjanci zatrzymali wczoraj 27-letniego mieszkańca gminy Rejowiec, który poszukiwany był kilkoma nakazami doprowadzenia. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze ponad dwóch lat. W czasie zatrzymania posiadał przy sobie środki odurzające. Zanim zostanie doprowadzony do zakładu karnego najprawdopodobniej usłyszy jeszcze zarzuty w tej sprawie.