• Aktualności

  Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał ojciec wiozący samochodem małoletnie dzieci. Miał zatrzymane prawo jazdy, a samochód był uszkodzony. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Wyjaśniają też czy mężczyzna swoim zachowaniem naraził dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo uszczerbku na zdrowiu.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 36-latka, który został przygnieciony przez ramię dźwigu. Do zdarzenia doszło na terenie gm. Rejowiec w trakcie załadunku pojazdu na przyczepę samochodu ciężarowego. Operator dźwigu był nietrzeźwy. Został przez funkcjonariuszy zatrzymany. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

 • Aktualności

  Za rozbój odpowiedzą dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 26 i 27 lat, którzy zaatakowali dostawcę zamówionej wcześniej pizzy. Chcieli mu zabrać saszetkę z zawartością pieniędzy. Jednak postawa pokrzywdzonego uniemożliwiła im kradzież. Uciekając zabrali z samochodu pizzę zostawiając tylko część należnej kwoty. Dzisiaj obaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

 • Aktualności

  Policjanci odzyskali wartą ponad 13 tys. zł zagęszczarkę utraconą na terenie Norwegii. W tej sprawie przesłuchane zostały dwie osoby, które ją użytkowały. Sprzęt został zabezpieczony. Funkcjonariusze wyjaśniają w jaki sposób chełmianie weszli w jej posiadanie.

 • Aktualności

  Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła 46-letnia kobieta. Do zdarzenia doszło w piątek w miejscowości Brzeźno w gminie Dorohusk. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że została potrącona przez samochód, którego kierowca nie zatrzymując się i nie udzielając pomocy odjechał. Policjanci poszukują sprawcy i proszą o kontakt osoby, które były świadkami zdarzenia, bądź też mogą posiadać informacje na ten temat.

 • Hotel to miejsce, które musi się wyróżniać. Aranżacja wnętrza hotelu polega na tym by klient przebywając w nim czuł luksus i prestiż. Do hotelów jeżdzą ludzie zmęczeni po podróżą lub tacy, którzy chcą na jakiś czas uciec od codziennej rutyny i pomieszkać w ciekawym miejscu. Bardzo wiele można osiągnąć aranżując w ciekawy sposób wnętrze. Klienci na pewno to docenią. Wybór różnego rodzaju mebli w salonach jest bardzo duży, wiele inspiracji możemy wyciągnąć również z internetu, wystarczy wpisać tylko parę słów w wyszukiwarce i mamy. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Dobrze jeżeli używany w aranżacji kamiennych wyrobów takich jak np. blat kamienny cena. Można je bardzo ciekawie zaaranżować.

  Czemu akurat kamień?

  Materiały takie jak marmur,granit czy ciekawie zaaranżowany konglomerat  kojarzą się ludziom z bogatym wnętrzem. Dodają o pomieszczenia nutki prestiżu, luksusu i klasy. Wiele się słyszy o pięknych marmurowych kolumnach czy podłogach. Co jednak warto mieć w hotelu?

  Blaty łazienkowe - sposób na piękną łazienkę

  Wprawdzie przywykliśmy bardziej do kuchennych blatów niż do takich montowanych w łazienkach, jednakże jest to ostatnio popularny zabieg aranżacyjny. Blat w łazience to nie tylko świetne rozwiązanie pod względem aranżacji wnętrza, ale też bardzo pomocny element łazienki. Można na nim ustawić wiele potrzebnych kosmetyków. Blat łazienkowy wykonany z kamienia  będzie świetną opcją zarówno w klasycznym stylu jak i w nowoczesnym. Warto mieć na uwadze fakt, że łazienka, ze względu na swoje przeznaczenie jest miejscem o dużej ilości wilgoci. Sprawia to,że taki blat kwarcowy sprawdzi się dużo lepiej i starczy na dłużej, niż blat drewniany, który pod wpływem wilgoci może zacząć ulegać uszkodzeniom. Materiał jakim jest kamień starczy na lata, a taki blat można znaleźć w atrakcyjnych cenach. 

  Prowadzicie hotel? Aranżacja wnętrza to jedna z najważniejszych spraw

  Hotel + restauracja? Świetnie sprawdzą się schody marmurowe

  Dobrze obrobiony marmur nadaje wnętrzu bardzo eleganckiego klimatu. Jeżeli macie hotel połączony z restauracją to warto pomyśleć o schodach marmurowych. Klienci na pewno docenią piękne kamienne schody prowadzące z części restauracyjnej do części hotelowej.

  Parapetów nie trzeba chować za firankami

  Parapet jest miejscem, które można pięknie przyozdobić różnymi dekoracjami typu kwiaty w doniczkach. Kiedyś parapety niewiadomo czemu zasłaniano firankami, dziś już nie wygląda to elegancko. Jeżeli mamy parapety wykonane np. z konglomeratu to wystarczy je odpowiednio przyozdobić roślinnością i o razu okno wygląda inaczej.

  Jaka firma wykonuje takie rzeczy na zamówienie?

  Z zamówieniem na takie wyroby kamienicze warto zwrócić się do firmy Pamir Warszawa. Jest to firma, która w branży jest od 40 lat. Są niezwykle profesjonalni w obróbce kamienia, wykonuje wszystkie niezbędne obliczenia mające na celu zabezpieczenie produktu. Chętnie służą profesjonalną radą, ale też wykonują produkt pod wytyczne klienta mając na celu jego poczucie estetyki. Dzięki nowoczesnym maszynom, Pamir bardzo sprawnie realizuje swoje zlecenia.

  Różne rodzaje wózków magazynowych we wsparciu pracownika fizycznego i technicznego

  Mówiąc o typowym wózku magazynowym możemy mieć na myśli kilka rzeczy. Może to być wózek paletowy ręczny, ale też jego odmiana, czyli wózek elektryczny lub wyposażony w dodatkowy moduł funkcjonalny jak wózek paletowy z wagą. Niektórzy będą mieć na myśli również rozwiązania prostsze: wózek schodowy, wózek platformowy, czy też bardziej specyficzne jak wózek do beczek, albo rolki transportowe do maszyn. W bogatym świecie nowoczesnego transportu wewnętrznego warto mieć chociaż podstawowe pojęcie o temacie. Przyda się ono przy modernizacji lub projektowaniu przestrzeni firmowych, zwłaszcza tych, w których zdarzą się okazyjne przemieszczenia mebli czy ciężkich paczek. Będą za to nieodzowne do magazynów, warsztatów czy lokali gastronomicznych i innych o wyczerpujących się zapasach.

  Podstawowe rozwiązania

  Wózki paletowe ręczne podbiły z powodzeniem standardy wyposażenia zakładów pracy, dzięki swojej funkcjonalności i uniwersalności. Już jeden paleciak na wyposażeniu przestrzeni sprawi, że każda zdrowa osoba dorosła poradzi sobie z ciężką paczką czy nawet małą aparaturą. Paleciaki stanowią rdzeń każdej wewnętrznej floty transportowej urządzeń. Chociaż część z nich to najczęściej duże wózki podnośnikowe lub są wspomagane podnośnikami nożycowymi, tak by móc transportować rzeczy również na wysokość, a nie tylko po powierzchni, to pozostałe wciąż pozostaje prawdą. Tak dobrane urządzenia stanowią podstawowe wsparcie pracownika fizycznego, sprawiając, że oszczędza on mnóstwo sił, nie jest narażony na niebezpieczne wypadki, a jego zdrowie nie cierpi na dłuższą metę przez lata. Wsparcie pracowników technicznych jest tym istotniejsze, że nie każdy z nich ma siłę wnieść szafę na narzędzia na biurko.

  Narzędzia uzupełniające

  Wydawać by się mogło, że przy dostępności do tak zaawansowanych, a jednocześnie prostych w użyciu urządzeń wygryza z rynku prostsze narzędzia, takie jak wózki platformowe. Nic bardziej mylnego. Istnieje szereg urządzeń specyficznych (jak wózki do beczek), a także wiele z nich wspomaga pracownika i wymienione urządzenia. Przykładem takiego narzędzia jest żuraw warsztatowy. Jest to narzędzie, w które powinien być wyposażony każdy warsztat, a najlepiej każde stanowisko pracy, tam gdzie obrabiane są ciężkie elementy. Za pomocą żurawików można nie tylko zastąpić czasem podnośnik nożycowy, ale także zawiesić ładunek w powietrzu na czas pracy. Wózek paleciak może być również traktowany jako urządzenie uzupełniające, jako wózek ręczny do innych większych transportowych rozwiązań, od wózków elektrycznych po pojazdy ciężarowe.

  Nowoczesne urządzenia i moduły

  W przypadku wsparcia na dużą skalę królują sztaplarki i wózki paletowe. Jednak ich funkcjonalność nie kończy się na podstawowych rozwiązaniach. Waga do palet to istotny element wszystkich magazynów, lotnisk i portów. Co ciekawe paleciak z wagą, może być urządzeniem, które oszczędzi wiele w szerokim biznesplanie na taką przestrzeń. Znajdzie też zastosowanie w sklepach jak urządzenie uniwersalne, modułowe. Wózek paletowy elektryczny może mieć także funkcje kompensujące, na przykład jego małą zwrotność w porównaniu do paleciaka ręcznego, chroniąc zarówno pracownika i ładunek.

  więcej

  Zalanie domu to problem, który może generować ogromne straty. Jednocześnie, sprawia, że domownicy na jakiś czas muszą opuścić budynek, aby ustąpić miejsca profesjonalnej firmie, która zajmie się likwidowaniem szkód. Na czym dokładnie polega osuszanie domu? jak się okazuje, jest to bardzo złożony proces, który może potrwać nawet kilka tygodni. Jednak tylko w ten sposób możliwe jest uzyskanie satysfakcjonujących i, co ważniejsze, trwałych efektów.

  Co doprowadziło do nagromadzenia się wilgoci?

  W przypadku zalania, odpowiedź na to pytanie jest zazwyczaj jasne. Szkody w naszym domu pojawiły się najczęściej na skutek nieuwagi sąsiada lub naszej, ale również za sprawą powodzi lub podmycia fundamentów przez obfite opady deszczu lub roztopy. Zdarzają się jednak sytuacje, w których odpowiedź na pytanie nie jest jednoznaczna. Wówczas, pierwszym krokiem w procedurze osuszania domu jest znalezienie wszystkich przyczyn problemu.

  Nieszczelny dach, niesprawna lub niedrożna wentylacja, wadliwe ocieplenie, a także nieszczelności w instalacji wodno-kanalizacyjnej. To najczęstsze czynniki, które mogły doprowadzić do bezpośredniego wystąpienia problemu. Profesjonalna ekipa dysponuje zaawansowanym sprzętem, który pozwala w krótkim czasie dotrzeć do wszystkich miejsc, w których gromadzi się wilgoć. To oczywiście ułatwia odnalezienie wszystkich czynników stanowiących zagrożenie. Następnie, we współpracy z klientem podejmowana jest decyzja w kwestii usunięcia tych mankamentów.

  Usuwanie wilgoci z trudnodostępnych miejsc

  Samodzielne pozbycie się wilgoci jest mało efektywne i sprawia, że bardzo szybko doświadczymy ponownym problemów. W związku z tym, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Firma wykonująca  osuszanie mieszkania po zalaniu domu dysponuje nowoczesnym sprzętem, za pośrednictwem którego można dotrzeć we wszystkie problematyczne miejsca. To umożliwia precyzyjne usunięcie całej wilgoci z domu. Zbliżamy się do końca kompleksowej usługi likwidowania szkód.

  Wilgoć to czynnik, który sprzyja rozwojowi niebezpiecznych grzybów oraz pleśni. Dlatego też, klientom zaleca się przeprowadzenie odgrzybiania oraz ozonowania. Dzięki temu uzyskujesz pewność, że dom ponownie jest środowiskiem przyjaznym i komfortowym dla domowników. W końcowej fazie sporządzana jest również dokumentacja, a firma udziela nam cennych zaleceń, które pomogą uniknąć podobnych problemów w przyszłości.

  Ile kosztuje profesjonalne osuszanie domu?

  To oczywiście indywidualna kwestia, która zależy od czasu, jaki trzeba było poświęcić na usunięcie wszystkich szkód. W większości przypadków, wszystkie prace można zrealizować w ciągu kilku dni. Zdarzają się jednak bardzo ekstremalne wypadki, przy których potrzeba nawet kilku tygodni na przywrócenie optymalnych warunków mieszkaniowych. Łączna cena zależy również od wszystkich podjętych działań, które zostały przeprowadzone w ramach osuszania domu.

  Kompleksowe osuszanie domu – na czym polega likwidowanie szkód po zalaniu?

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa, do którego doszło podczas płatności internetowej. Pokrzywdzony miał zapłacić kilkanaście złotych za koszty przesyłki. Jak się okazało, po zalogowaniu się na wskazany link, z konta przelane zostało blisko 3 tysiące złotych. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności przy dokonywaniu internetowych płatności.

 • Aktualności

  Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Chełmie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym potrącił przebiegającą przez jezdnię kobietę. W wyniku tego zdarzenia 62-letnia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierujący był trzeźwy.

 • Aktualności

  Ponad 2 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów miał 33-latek, który dachował samochodem markli Peugeot na ul. Metalowej w Chełmie. Jak się okazało, jechał z nim pasażer, który był trzeźwy. Na szczęście obaj mężczyźni nie odnieśli w tym zdarzeniu poważniejszych obrażeń.

 • Aktualności

  Do nietypowej kolizji z udziałem czterech pojazdów doszło wczoraj w gminie Kamień. Kierująca dostawczym fordem kobieta najechała na tył jadącego przed nią samochodu osobowego, a następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu uderzając w jadącego busa. W tym samym czasie samochód, w którego tył najechała, uderzył w wyjeżdżający z posesji kolejny pojazd. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Kobieta za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem.

 • Aktualności

  Kilka mieszkanek powiatu chełmskiego odebrało telefon od nieznanych osób, które próbowały wyłudzić od nich pieniądze. Mężczyźni podający się za policjantów informowali o wypadku drogowym, który miał spowodować ich syn. W zamian za gotówkę proponowali pomoc w załatwieniu sprawy. W jednym przypadku dzwoniła kobieta, która podając się za córkę prosiła o pieniądze. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w przypadku tego typu telefonów.

 • Aktualności

  Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych było tematem spotkania policjantów z uczestnikami zimowiska w Szkole Podstawowej Nr 11 w Chełmie. Funkcjonariusze informowali o bezpiecznej zabawie na śniegu i lodzie. Przestrzegali też przed sięganiem po jakiekolwiek używki.

 • 15 stycznia 2020 r. w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie odbyło się uroczyste przekazanie nagrody pieniężnej dla wyróżniającego się ratownika specjalistycznej grupy poszukiwawczo - ratowniczej działającej w ...

     

     Regionalne Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Lublinie informuję o dodatkowych sobotnich akcjach poboru krwi wśród mieszkańców powiatu chełmskiego. Krew można oddać w Oddziale Terenowym RCKiK w Chełmie w godzinach 08.00 do 11.00 w soboty według ustalonego harmonogramu:

  Harmonogram akcji w roku 2020:

  11.01.2020, 01.02.2020, 07.03.2020, 04.04.2020, 09.05.2020, 06.06.2020, 04.07.2020, 01.08.2020, 05.09.2020, 03.10.2020, 07.11.2020, 05.12.2020

     Dokonujący się w szybkim tempie postęp cywilizacyjny oraz dynamiczny rozwój medycyny stwarzają wiele nowych możliwości w zakresie przeprowadzania skomplikowanych procedur leczniczych, powodując zarazem większe zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Doceniając rozwój nauki i technologii należy jednak pamiętać, że to Krwiodawca - nadal pozostaje jedynym źródłem tego niczym niezastąpionego leku, jakim jest krew.

     Oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne, używany sprzęt jest jałowy, jednorazowego użytku, więc nie ma możliwości zakażenia. Przed oddaniem krwi wykonuje się wstępne badanie, tak by lekarz mógł ocenić stan zdrowia dawcy. Krew oddawać mogą osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia, które nie chorują na choroby przewlekłe i w ostatnim czasie nie przyjmowały żadnych leków oraz nie przechodziły nawet drobnych zabiegów chirurgicznych. Do oddania krwi należy zgłosić się po posiłku wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

     Krwi nie można niczym zastąpić ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego tak ważna jest ofiarność ludzi o dobrym sercu.

  Więcej informacji na stronie http://www.rckik.lublin.pl/

  „Harry Potter” – czy to seria powieści, czy ekranizacje wzbudzają […]

  07.01.2020r. | 18:00 | ChDK | bilety: 20zł

  1 polubienia

  20 wyświetlenia

  CKZ Zorza, 29 stycznia 2020, godz. 11:00

  0 polubienia

  26 wyświetlenia

  Frankowicze dysponują obecnie znacznie szerszym wachlarzem możliwości w kwestii dochodzenia swoich praw przed sądem. Aktualne orzecznictwo coraz częściej dostrzega przewiny banków i staje po stronie poszkodowanych klientów. Kredyt we frankach pozew może być obecnie doskonałym rozwiązaniem, aby wyjść z kłopotów finansowych spowodowanych niekorzystną umową z bankiem. Warto jednak skorzystać z fachowej pomocy prawnej świadczonej przez doświadczonych prawników.W jaki sposób uporać się z niekorzystnym kredytem we frankach?

  Czy można unieważnić umowę z bankiem?

  Unieważnienie kredytu to sytuacja niezwykle rzadka. Potrzebne są silne argumenty wskazujące na to, że bank naruszył prawo lub celowo wprowadził klienta błąd w momencie podpisywania umowy. Możemy uznać, że banki naginały przepisy promując kredyt w CHF i pomijając duże ryzyko kursowe. W wielu sytuacjach jest to jednak powód niewystarczający, aby unieważnienie umowy kredytowej we frankach było możliwe. Istnieją jednak metody, które pozwalają na przekształcenie umowy w celu uzyskania dużo lepszych warunków spłaty. Na tym polega odwalutowanie kredytu.

  Spłata po dawnym kursie franka szwajcarskiego

  Klienci banków często walczyli o takie przekształcenie umowy, aby móc spłacić zobowiązanie zgodnie z kursem franka, który obowiązywał w dniu zawarcia umowy. Takie rozwiązanie co prawda wchodzi w grę, ale dotyczy tylko niektórych kredytobiorców. Takie rozstrzygnięcie jest jednak wyjątkowo niekorzystne z punktu widzenia klientów. Musimy bowiem uwzględnić wyższe oprocentowanie, zgodne ze stawką WIBOR. W ten sposób, rata kredytu nie uległa by wyraźnym zmianom, a niekiedy mogłaby nawet wzrosnąć.

  Odwalutowanie kredytu najlepszym rozwiązaniem

  Co oferuje zatem fachowa pomoc dla frankowiczów? Zdecydowana większość spraw kończy się odwalutowaniem zobowiązania. Jest to możliwe wyłącznie za sprawą przychylnego wyroku sądu. Nie mamy bowiem większych szans na uzyskanie ugody z bankiem, która zaoferuje nam tak dobre warunki. Odfrankowanie kredytu polega na uznaniu go jako kredyt złotówkowy. W tej sytuacji, klientowi zwracana jest nadpłata z tytułu ryzyka kursowego oraz niekorzystnej indeksacji kursowej. W przypadku wieloletnich zobowiązań, klientom przysługuje zwrot nawet ponad 60% spłaconej kwoty.

  Jeżeli umowa kredytowa nadal obowiązuje, po odfrankowaniu może się okazać, że zgodnie z nowymi warunkami, klient spłacił już należną kwotę z nawiązką. Wówczas, nawiązka ta zostanie oczywiście oddana kredytobiorcy. Obecnie, pozytywne frankowicze wyroki przynoszą takie właśnie rozstrzygnięcie sprawy. O podobne przekształcenie umowy z bankiem będzie coraz łatwiej, a wszystko za sprawą korzystnego wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

  W jaki sposób unieważnić kredyt we frankach?

  Choć z formalnego punktu widzenia nie jest to unieważnienie umowy kredytowej we frankach, przekształcenie zobowiązania w kredyt złotówkowy całkowicie zmienia sytuacje klientów i pozwala na optymistyczne spojrzenie w przyszłość. W jaki sposób możemy podjąć walkę o pozytywne zakończenie kwestii kredytu frankowego?

  W tym celu warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych radców prawnych. Na rynku funkcjonują kancelarię, które od lat z powodzeniem prowadziły sprawy frankowiczów. Doskonałym przykładem jest chociażby kancelaria Rachelski & Wspólnicy. Korzystnie zmiany w orzecznictwie sądowym sprawiają, że skuteczna pomoc frankowiczom stoi obecnie na dużo wyższym poziomie. Decydując się na kredyt we frankach pozew masz spore szanse na uzyskanie satysfakcjonującego wyroku i odzyskanie nadpłaty z tytułu niekorzystniej zmiany kursu franka.