Wiele jest kurortów i miejscowości, które przyciągają europejskich turystów i pozwalają im spędzić czas nad morzem, a przy tym cieszyć się piękną pogodą. Niektóre z nich są jednak bardziej wyjątkowe od innych, ponieważ zapewniają ciekawsze atrakcje – przekonać się o tym można, wybierając wakacje w Lloret de Mar, czyli jednej z najpopularniejszych miejscowości Costa Brava, gdzie udaje się również wielu Polaków. Dlaczego warto ją wybrać i jakie atrakcje tam na Ciebie czekają? Sprawdźmy!

Lloret de Mar, czyli liczne atrakcje dla wczasowiczów

Lloret de Mar jest miejscowością, zlokalizowaną 75 km od Barcelony, która położona jest nad brzegiem Morza Śródziemnego, oferując wspaniałe warunki do wypoczynku dla wszystkich tych, którzy cenią sobie możliwość plażowania na piaszczystej plaży i zażywania kąpieli morskich w krystalicznie czystej, ciepłej wodzie. Tym, co wyróżnia tę wakacyjną i uzdrowiskową miejscowość, jest nieregularna linia brzegowa, liczne, niezwykle urokliwe zatoczki, a także szczyty górskie, które można podziwiać niemal z każdego miejsca w Lloret de Mar. Znajdująca się tutaj plaża jest rokrocznie nagradzana za czystość, będąc tym samym znakomitym miejscem na wakacje w Hiszpanii.

Co więcej – możliwe jest tutaj uprawianie sportów wodnych, wizyta w aquaparku czy korzystanie z licznych rozrywek, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Wtedy też kurort staje się miejscem głośnych imprez i licznych tańców oraz śpiewów, które towarzyszą turystom do białego raju. Lloret de Mar zasypia rzadko, ze względu na liczne kluby nocne i muzyczne, bary tapas, kawiarnie, puby czy restauracje. Bardzo bogata jest też tutejsza oferta zakupowa – szczególnie atrakcyjna będzie w tym kontekście ulica Carrer de Saint Pere, pełna ekskluzywnych butików i sklepów.

Co ciekawe, jak na kurort, Lloret de Mar, ma ciekawą ofertę kulturalną – znajdują się tutaj piękne zabytki, wśród których dominują przede wszystkim zamek oraz katedra sprzed kilkuset lat. Jeżeli więc odwiedzisz tę miejscowość poza szczytem sezonu, możesz zwiedzać – również miejscowości znajdujące się niedaleko, w tym Barcelonę czy Gironę. Wakacje na Costa Brava są zawsze atrakcyjne, a opinie o nich – również wśród polskich turystów – są bardzo pozytywne, w związku z czym z pewnością się nie zawiedziesz!

Pogoda w Lloret de Mar

Tutejsza pogoda nie różni się specjalnie od tej, jaka panuje w pozostałych częściach Costa Brava. Ze względu na klimat śródziemnomorski, tutejsze lata są ciepłe, a jesień i zima łagodne, dzięki czemu do Lloret de Mar możesz przyjechać tak naprawdę o każdej porze roku. Oczywiście najbardziej atrakcyjne będą miesiące od czerwca do września, ponieważ to właśnie wtedy mamy do czynienia ze szczytem sezonu, a co za tym idzie – najlepszą zabawą i pogodą (temperatura często przekracza 30 stopni Celsjusza). Nie ma jednak co kryć – w sezonie ceny są najwyższe, dlatego warto nastawić się na oferty typu last minute i all inclusive albo przyjechać w inne miesiące – np. w maju czy październiku, kiedy to do połowy miesiąca pogoda jest jeszcze bardzo ładna.

W przypadku wakacji na Costa Brava zimą, jesienią lub wczesną wiosną, radzimy zaopatrzyć się w coś cieplejszego i… zwiedzać! A wybór masz naprawdę ogromny, ponieważ okoliczne miejscowości i atrakcje tego hiszpańskiego regionu pozwalają każdemu na spędzenie czasu w wyjątkowy sposób.

Czy warto udać się do Lloret de Mar?

Jak najbardziej, bo choć niektórzy uważają tę miejscowość za głośną i zbyt tłoczną, rzeczywistość jest zgoła odmienna – to urokliwy kurort, który różni się od wielu innych tym, że oferuje również wiele innych atrakcji turystycznych i jest doskonale zlokalizowany. Może stanowić zarówno centrum Twoich hiszpańskich wakacji, jak również bazę wypadową do innych, większych miejscowości.

Wakacje życia? Tylko na Lloret de Mar!

Mając już precyzyjnie przygotowany plan działania, wiedząc jak dokładnie portal ma wyglądać oraz znając wszelkie narzędzia jakie powinniśmy wykorzystać, warto sporządzić makietę, która niejako unaoczni nam zarys naszego tworu. Jeżeli chcemy, aby nasz projekt był wykonany profesjonalnie, stworzenie makiety staje się nawet obowiązkowe. Co więcej, można wymienić sporo zalet takiego rozwiązania.

Ciężko jest zamknąć w jakichkolwiek sztywnych ramach to, czym jest tworzenie serwisów internetowych. Jest to na tyle rozbudowany, złożony, a zarazem elastyczny proces, który każdy może rozumieć i wykonywać na swój sposób. Istnieją jednak pewne, podstawowe zasady oraz elementy, których nie można pominąć, ani nie wziąć pod uwagę, gdyż w dalszej perspektywie, może to wpłynąć na jej nieprawidłowe funkcjonowanie. Jednym z ważniejszych etapów tworzenia, będzie z pewnością przygotowanie makiety, która z reguły ma za zadanie zbudować wstępny obraz całej strony internetowej.

Tworzenie makiety

Do całego żmudnego procesu projektowania serwisów internetowych, należy włączyć też jeden, wręcz niezbędny etap, który nazywa się makietą. Podobnie, jak podczas tworzenia makiet budynków, jest to niezwykle uproszczona i bardzo robocza wersja naszej strony internetowej. Coś w rodzaju jej szkicu.

Jeszcze zanim zajmiemy się projektowaniem grafiki, bądź też podejmiemy się jakiegokolwiek programowania, warto zająć się wstępnym rozrysowaniem wszelkich zakładek i dokładnie zastanowić się nad ich zawartością.

Aby tego dokonać, pomocna może się okazać najzwyklejsza kartka papieru, na której to rysując prostokąty, zaznaczymy rozmieszczenie tekstu, zdjęć, formularzy, nagłówków i wszelkich innym elementów, które z założenia mają pojawić się na portalu. Makieta będzie szczególnie przydatna, kiedy prace nad serwisem odbywają się w większym zespole. Dzięki temu, o wiele łatwiej będzie nam konfrontować ze sobą pomysły, a także prowadzić swojego rodzaju weryfikację z potencjalnymi użytkownikami portalu internetowego.

W momencie, kiedy planujemy chociażby umieścić jakiś przycisk z lewej strony formularza, dla nas może wydawać się to bardzo naturalne i dość intuicyjne. Natomiast, w wypadku gdy to rozrysujemy i ukażemy dalej w wersji wstępnego prototypu, nasi odbiorcy mogą jednoznacznie stwierdzić, że ten element powinien znajdować się w zdecydowanie innym miejscu.

Jakie zalety ma makieta?

Wykonując makietę, uda się nam jeszcze na wczesnym etapie oraz bez sporej straty czasu wyłapać wszelkie błędy w myśleniu. To także szansa, aby weryfikować pomysły – testując, które z przedstawionych, mogą być najlepiej odebrane przez użytkowników.

Mimo, że może wydawać się to dodatkową pracą i stratą czasu, jednak dobrze przygotowana makieta potrafi sporo tego czasu zaoszczędzić w dalszych etapach projektowania. O ile podczas graficznych prac, niektóre elementy można dość łatwo modyfikować, o tyle kiedy dochodzi już do programowania, pewne zmiany mogą pochłaniać dużo pracy, bądź okażą się wręcz niemożliwe.

Kolejną, niezwykle istotną zaletą makiet jest to, że pozwala na oddzielenie wizualnej warstwy, od tej koncepcyjnej. Kiedy jesteśmy na etapie rozmyślania o strukturze, w ogóle nie zastanawiamy się przecież nad takimi elementami jak kolorystyka, kształty, zdjęcia, czy też ikony. W związku z tym, możemy z pełną swobodą skupić się na tych rzeczach, które na dany moment są najważniejsze dla dobra całego projektu.

Tworzenie serwisów internetowych – projektowanie makiety oraz jakie są jej plusy

VII Ogólnopolski Konkurs „Nowe życie starych przedmiotów” pod patronatem Dyrektora […]

ChDK, 23 czerwca, godz. 17:00, bilet: 15 zł

0 polubienia

20 wyświetlenia

W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej gościem Chełmskiej Biblioteki Publicznej był […]

Samochody wyposażone w silniki hybrydowe sprzedają się coraz lepiej. Są one dostępne także w ofercie Volvo. Czym dokładnie cechują się nowoczesne hybrydy? Sprawdź teraz z nami!

Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się auta na prąd wyposażone w silniki hybrydowe. Oznacza to, że posiadają one dwie jednostki napędowe – jedna to standardowy silnik spalinowy, najczęściej benzynowy, druga to z kolei silnik elektryczny, który zasilany jest prądem magazynowanym w akumulatorach.

Dzisiaj do wyboru mamy szeroką gamę pojazdów wyposażonych w silniki hybrydowe – to także samochody hybrydowe Volvo, które dostępne są w wielu wariantach do wyboru.

Teraz takie Volvo elektryczne można znaleźć także w polskich salonach, w tym w salonie Euroservice Volvo w Warszawie.

Czym dokładnie jest samochód hybrydowy? Jakie są jego główne zalety i wady? Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Samochody hybrydowe Volvo – czym jest napęd hybrydowy?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, napęd hybrydowy to połączenie dwóch różnych typów napędów, które służą do poruszania jednego pojazdu. Najczęściej jest to silnik spalinowy oraz elektryczny, które mogą pracować naprzemiennie albo jednocześnie.

Samochody elektryczne Volvo wyposażone w silniki hybrydowe, podobnie jak inne hybrydy, mogą poruszać się na wszystkich dystansach – sprawdzą się zarówno w mieście, jak również poza miastem.

Silnik elektryczny, w który wyposażony jest samochód elektryczny tego rodzaju, może nie tylko sam w sobie zasilać pojazd, ale także może być prądnicą, która będzie ładowała akumulatory lub kondensator podczas pracy silnika spalinowego.

Samochody hybrydowe Volvo – co warto wiedzieć o napędzie hybrydowym?

Aktualnie w ofercie marki Volvo możemy znaleźć różne Volvo hybrydowe, które wykorzystują dwa typy silników:

 • silnik typu mild – elektryczny i spalinowy
 • silnik typu Twin Engine – elektryczny i spalinowy, z opcją ładowania przez gniazdko

Kierowcy decydują się obecnie najczęściej na Volvo plug in, czyli podłączane do gniazdka, które może być doładowane w domu, w pracy czy w trakcie zakupów na specjalnych stacjach ładowania dla elektrycznych samochodów.

Wybierając takie Volvo na prąd, możemy nie tylko oszczędzać jeszcze więcej pieniędzy na napędzie elektrycznym, ale także wydłużyć czas pracy samochodu tylko z wykorzystaniem silnika elektrycznego.

Samochody hybrydowe Volvo – najważniejsze zalety i wady napędów hybrydowych

Hybryda Volvo to bardzo dobry zakup dla każdego kierowcy, któremu zależy na połączeniu ekonomiki i ekologii jazdy.

Najważniejszą zaletą, którą cechują się takie nowe Volvo elektryczne, jest zmniejszenie zużycia paliwa, a przy tym emisji szkodliwych spalin. Samochody te spalają nawet mniej niż 4 litry paliwa na 100 kilometrów, co powoduje, że są bardzo ekonomiczne. W dobie rosnących cen paliw elektryczne Volvo na pewno zadowoli każdą oszczędną osobę!

Także Volvo elektryczne to większa ochrona środowiska naturalnego dzięki wykorzystaniu prądu, który także może pochodzić z odnawialnych źródeł energii. To też mniejsze zanieczyszczenie środowiska przez obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, a także zmniejszenie eksploatacji złóż.

Z drugiej strony warto jednak pamiętać o tym, że samochody hybrydowe mają też swoje minusy. To między innymi zwiększone gabaryty i masa pojazdu, jego nieco wyższy koszt niż standardowego auta ze zwykłym napędem, a także fakt, że na napędzie elektrycznym nie dojedziemy wszędzie – na dłuższych dystansach nadal pracować będzie silnik spalinowy.

Warto też wskazać, że produkcja samochodów hybrydowych nie jest obojętna dla środowiska naturalnego. W celu produkcji akumulatorów wykorzystuje się także naturalne zasoby, co niszczy planetę.

Samochody hybrydowe Volvo – umów się na jazdę próbną!

Jeśli także chcesz przetestować nowe Volvo wyposażone w silniki hybrydowe, umów się na jazdę próbną, aby poznać ich możliwości.

Za Volvo hybrid cena ustalana jest indywidualnie na podstawie wybranej wersji wyposażenia. Zapraszamy do salonu, aby wykonać indywidualną kalkulację.


Do dnia 31 maja Zarząd Powiatu przedstawia Radzie Powiatu Raport o stanie powiatu. Raport obejmuje podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady Powiatu i budżetu obywatelskiego.

Chełmska Biblioteka Publiczna po raz kolejny gościła chełmską poetkę i […]

Ogłoszenia

Spotkanie z ks. Rafałem Pastwą zaplanowanym na 23 maja o […]

 • Aktualności

  Do dwóch mieszkanek naszego regionu zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Informował o szajce oszustów, którzy mieli wziąć kredyt na dane osobowe tych kobiet. Chciał aby jedna z nich przyszła do banku i sama zaciągnęła kredyt. Na szczęście żadna z rozmówczyń nie podjęła tematu i o tego typu telefonach powiadomiły prawdziwych policjantów.

 • Aktualności

  Kryminalni z KWP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z Chełma zatrzymali 34-letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna poszukiwany był siedmioma listami gończymi za przestępstwa przeciwko mieniu. Ukrywał się od 2014 roku. Zatrzymany został już doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności w łącznym wymiarze blisko 5 lat.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na terenie gminy Leśniowice. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Audi 19-latka straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. W wyniku tego zdarzenia 20-letnia pasażerka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierująca była trzeźwa.

 • Aktualności

  Dzielnicowi udaremnili dalszą jazdę samochodem osobowym nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jak się okazało nigdy też nie posiadał prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje prawne. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

 • Aktualności

  Po dwa promila alkoholu w organizmie mieli rodzice, którzy pozostawili nocą w domu bez opieki dwóch małoletnich synów. O zdarzeniu tym powiadomił mieszkaniec Chełma, do którego oboje przyszli. Dziećmi zaopiekowali się członkowie rodziny. Dzisiaj rodzice zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

 • Aktualności

  Blisko 1000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli chełmscy policjanci. Znalezione wyroby tytoniowe należały do 40-letniego mieszkańca Chełma, który przechowywał je w samochodzie. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 17 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.

 • Aktualności

  Za kradzież z włamaniem odpowie 36-letnia mieszkanka gminy Dubienka. Kobieta z terenu prywatnej posesji skradła traktor kosiarkę, której wartość pokrzywdzony oszacował na kwotę 5 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

 • Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora i Artysty, koncert Sławomira planowany na 29 czerwca nie odbędzie się. Zwrotu biletów można dokonać w kasach ChDK i Kina Zorza.

  0 polubienia

  11 wyświetlenia

  ChDK, 29 lipca - 2 sierpnia

  0 polubienia

  3 wyświetlenia

  Bibliotekę „Na Zachodzie” odwiedziła grupa 4-5-latków Pluszowe Misie z Przedszkola […]

  Pod patronatem Prezydenta Miasta Chełm 15 maja br. odbyła się […]

  Jan Parandowski napisał, że wszystkie książki mówią… – chcemy poprosić […]