W piątek 13 września w Chełmskiej Bibliotece Publicznej Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk odebrał symboliczny czek potwierdzający przyznanie dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat Chełmski otrzymał najwyższą dotację w wysokości prawie 27 mln złotych.

więcej

W piątek, 13 września, byliśmy świadkami wyjątkowego wydarzenia w ChBP. […]

 • Aktualności

  Podczas wczorajszych ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” policjanci z chełmskiej drogówki ujawnili 64 wykroczenia drogowe, których sprawcami były osoby piesze. Do kontroli drogowej zatrzymywani byli również kierujący pojazdami, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego w stosunku do osób pieszych i rowerzystów. Były pouczenia i mandaty. Policjanci przypominają o obowiązujących w tym zakresie przepisach ruchu drogowego.

 • Jak wybrać dobry klej do tworzyw sztucznych

  Łączenie, montaż lub naprawa przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych to niełatwe zajęcie, które wymaga odpowiedniego kleju. Rynek oferuje szeroki asortyment dostępnych produktów, jednak bez odpowiedniej wiedzy ciężko jest wybrać klej, który spełni nasze oczekiwania. Należy bowiem uwzględnić wiele czynników, które zdecydują o tym, jaki klej do PP okaże się w najlepszym stopniu spełniać pokładane w nim oczekiwania. Oto najważniejsze aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy klejeniu plastików.

  Wytrzymałość materiału do klejenia

  Każdy materiał sztuczny posiada własną specyfikę, którą należy uwzględnić przy wyborze kleju. Inaczej wygląda klejenie ABS, a inaczej podchodzimy do płyt HIPS. Do delikatnych materiałów, takich jak chociażby polistyren, wybieramy zwykle klej rozpuszczalnikowy, który zapewni odpowiednie odtłuszczenie powierzchni, a także, nie zabrudzi i nie uszkodzi klejonego materiału. Z kolej do płyt ABS zastosujemy odpowiedni klej do polipropylenu, który zapewnia odpowiednią trwałość i wytrzymałość, a jednocześnie, z jego pomocą możemy łatwiej zadbać o estetykę klejenia.

  Estetyczny wygląd końcowy

  Niektóre kleje do tworzyw stawiają przede wszystkim na wytrzymałość, ale nie należą do szczególnie estetycznych. Pozostawiają liczne ślady na materiale. Zwykle stosuje się je do montażu wewnętrznego, gdy klejona część nie jest wystawiona na widoku, a jednocześnie, wymaga odpowiedniej siły klejenia. Z kolei bardziej delikatne i ekologiczne kleje są wybierane do materiałów przezroczystych oraz wszelkich powierzchni, które mają się estetycznie prezentować. Wybierają klej do laminatu musimy zatem zwrócić uwagę na jego skład oraz szczegółowe zastosowanie.

  Łatwość w zastosowaniu

  Niektóre kleje specjalistyczne wymagają odpowiedniego przygotowania powierzchni, a także zastosowania profesjonalnych metod utwardzania. Dobrym przykładem jest chociażby poliwęglan, z którego wykonane są przeźroczyste i wytrzymałe materiały stawiają na estetykę. W takich sytuacjach należy zastosować specjalne kleje utwardzane przy pomocy światła UV. Ponadto, wybierając klej cyjanoakrylowy, należy zadbać o odpowiednią ochronę twarzy, ze względu na duże dymienie w procesie klejenia tworzyw sztucznych.

  Cena kleju do plastików

  Rynek jest bardzo zróżnicowany także pod względem ceny produktu. Niemniej jednak, stawiając na dobry klej do polipropylenu, absolutnie nie warto oszczędzać. Tańsze produkty zwykle nie zapewniają odpowiedniej trwałości, mogą zawierać toksyczny skład, a także znacznie utrudniać nam prawidłowe przeprowadzenie niezbędnych prac. Na szczęście, nie brakuje na rynku preparatów, które zachowują idealną proporcję przystępnej ceny do wysokiej jakości.

  Czym kierować się przy wyborze kleju do tworzyw sztucznych?

  Jeśli chcesz przeprowadzić proste i nieskomplikowane naprawy lub połączyć dwa elementy plastikowe, możesz zdecydować się na zakup wygodnego i funkcjonalnego kleju uniwersalnego. Przy bardziej zaawansowanych pracach zalecamy jednak wybór specjalistycznego kleju dostosowanego do potrzeb materiału. Oferta firmy Plastics Group jest bardzo różnorodna i proponuje klientom kleje do wielu powierzchni: polipropylenu, laminatu, ABS, HIPS, PCV, plexiglasu oraz wielu innych. Jeśli nie posiadasz specjalistycznej wiedzy z tego zakresu, skorzystaj z pomocy doradcy, który szybko dobierze klej dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

  Plaża czy hotel – wszystko jedno. Zaręczyny zaplanowane nad morzem mają swój urok. To bardzo romantyczne miejsce, idealne na pobyt we dwoje. Wystarczy wszystko dobrze zaplanować, by zwiększyć swoje szanse na usłyszenie magicznego słowa – „TAK”.

  Na plaży będzie bardzo romantycznie i nietypowo

  Plaża to wyjątkowe miejsce. Nie bez powodu ludzie potrafią przejechać całą Polskę, aby móc wypocząć na piaszczystej, rozgrzanej przez słońce plaży. Idealnie nadaje się również na zaręczyny. Wiadomo jednak, że trzeba znaleźć spokojne miejsce i nie należy oświadczać się w środku dnia. Chyba… że ktoś ma chęć oznajmić całemu światu, jak bardzo kocha swoją wybrankę. Wystarczy wyobrazić sobie, jaki klimat tworzy piaszczysta plaża, szum morza, zachodzące słońce i latające mewy w tle. Od samych myśli robi się miło i romantycznie. W takich okolicznościach nie ma najmniejszych szans na to, by usłyszeć negatywną odpowiedź. Decydując się na zaręczyny nad morzem, czyli konkretnie na plaży, warto zadbać o kilka rekwizytów. Wśród nich powinny znaleźć się – koc, szampan lub wino, do tego kieliszki, ewentualnie jakieś owoce, obowiązkowo kwiaty i pierścionek. Niektórzy panowie inwestują także w świeczki, by było jeszcze romantyczniej, choć w tej scenerii nie jest to już tak konieczne. Lepszy, czy ciekawszym wyborem będzie latający lampion, który mogą wypuścić w niebo na znak wzajemnej miłości.

  Zaręczyny na plaży czy w hotelu?

  W hotelu jest gwarancja większej intymności…

  Nie wszystkie pary lubią publicznie okazywać sobie miłość. Uważają, że to sprawy intymne i powinno się to robić wyłącznie w cztery oczy. Jak najbardziej mają rację i jeżeli tylko chcą, plażę mogą zamienić na pokój w hotelu. Warto w związku z tym zarezerwować romantyczny weekend nad morzem dla dwojga, by spędzić razem trochę czasu, a przy okazji zaplanować oświadczyny. W pokoju jest łatwo, bo można zrobić to w każdym momencie. Wiadomo jednak, że lepiej się przygotować. Romantyczna muzyka w tle, elegancka kolacja, ładne stroje, duży bukiet kwiatów i… pierścionek! Fajnie byłoby wybrać jakiś luksusowy hotel nad morzem z widokiem na wodę. Ciekawie byłoby również zorganizować posiłek na balkonie. W hotelu na pewno nikt nie będzie przeszkadzał. Mężczyzna będzie więc mógł na spokojnie wyznać miłość swojej kobiecie i zrobić to na sposób, jaki uzna za stosowny. Takie romantyczne pobyty w nowoczesnych hotelach sprzyjają także spontanicznym zaręczynom. Niejeden mężczyzna podczas urlopu w tak romantycznym miejscu zdecydował się kupić pierścionek z bursztynem, aby móc oświadczyć się swojej wybrance. To jest jak najbardziej dowód prawdziwej i zarazem szalonej miłości. Pomysłowo zorganizowane zaręczyny w hotelu na pewno będą powodem do częstych wspomnień.

  Miejsce to rzecz gustu – najważniejsze, że nad morzem

  Tak naprawdę to, czy zaręczyny odbędą się na plaży przy zachodzie słońca, w hotelowym pokoju, a może na balkonie, tarasie czy w restauracji, to sprawa mocno indywidualna i zależy głównie od upodobań każdej pary z osobna. Najważniejsze jednak, że bez względu na dokładną lokalizację, wydarzenie to będzie miało miejsce nad morzem. Morze ma swój urok. To wyjątkowy region Polski. Tu panuje zupełnie inny klimat. Lepiej się oddycha, powraca dobry nastrój. Jeżeli więc mężczyzna chce zaskoczyć swoją wybrankę i oświadczyć się jej z zaskoczenia, to warto, aby zrobił to właśnie podczas zaplanowanego pobytu nad morzem. Teraz wybór hoteli sprzyjającym takim okolicznościom jest całkiem duży. Każdy znajdzie dla siebie idealne miejsce. Hotel, w którym para będzie mogła wypocząć i spędzić fajne chwile tylko razem. Hotele proponują specjalne pakiety dla dwojga – romantyczne kolacje, spacery, jazdę konno, wspólne zabiegi w spa i wiele więcej. Należy w takim razie jak najszybciej zorientować się w ofertach i zarezerwować wolny termin. Lato to piękny czas na urlop nad morzem, ale warto też pomyśleć o wczesnej jesieni. Morze tą porą wygląda przepięknie i nie ma tylu turystów, ilu zwykle jest w szczycie sezonu. To z pewnością pozwoli zakochanym na bardziej intymne spacery wzdłuż morza.

  Łazienki projekty – jak zaprojektować stylową łazienkę?

  Do urządzania łazienki wprawdzie nie potrzebujemy projektu, ale warto wcześniej go wykonać. Na jego podstawie będzie można dobrać najlepsze materiały, a także zobaczyć, jak wnętrze będzie prezentowało się już po jego wykończeniu!

  Dzisiaj coraz więcej osób urządzających łazienki zamawia ich projekty. To doskonała propozycja, biorąc pod uwagę wszelkie zalety projektowania wnętrz.

  Gdy chodzi o łazienki projekty pozwalają na optymalne ustawienie w nich wszystkich sprzętów, a także sprawdzenie, jak przestrzeń ta będzie prezentowała się z konkretnymi typami płytek ceramicznych.

  Jak można zatem przygotować dobry projekt łazienki? Zapraszamy do sprawdzenia odpowiedzi na to pytanie wraz z salonem łazienek Dekorus z Warszawy.

  Łazienki projekty – dobry projekt łazienki – czyli jaki?

  Projekt łazienki to dokument, który prezentuje wymiary wnętrza oraz rozmieszczone w formie rzutu wyposażenie. Takie proste projekty łazienek możemy przygotować nawet we własnym zakresie – wystarczy nam tylko kartka oraz ołówek.

  Możemy także skorzystać z dostępnych on-line aplikacji. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki słowa typu „projekt łazienki program”, aby natychmiast je znaleźć. Są to także darmowe, proste w obsłudze aplikacje.

  Firmy świadczące usługi takie jak projektowanie łazienek zapewniają swoim klientom kompleksowe usługi, które obejmują przygotowanie projektu na komputerze z wykorzystaniem profesjonalnych programów do projektowania.

  W tym przypadku projekty łazienkowe są najczęściej znacznie bardziej złożone niż te przygotowywane amatorsko. Zawierają także konkretne sprzęty wybrane przez klienta. Można również otrzymać do nich wizualizację, która prezentuje wnętrze po wykończeniu.

  Zatem dobre projekty łazienki to takie, które nie tylko są poprawne pod względem technicznym, ale także pozwalają nam na sprawdzenie, jak wnętrze będzie mogło prezentować się po zakończeniu prac. Zaplanowanie z nimi łazienki będzie naprawdę o wiele prostsze!

  Łazienki projekty – lepiej przygotować projekt samemu czy zlecić projektantowi?

  Generalnie, łazienka może być zaprojektowana przez nas we własnym zakresie. Do dyspozycji mamy wspomniane programy, a także wiele inspiracji on-line, na przykład na projekty łazienek 2019. W sieci możemy znaleźć inspirujące projekty łazienki z wanną, kabiną prysznicową czy też projekty łazienek na poddaszu.

  Samodzielne zaprojektowanie łazienki wymaga od nas czasu, ale z drugiej strony nie jest ono związane z żadnymi dodatkowymi kosztami.

  Z drugiej strony do dyspozycji mamy profesjonalne usługi projektowe. W tym przypadku łazienka będzie zaprojektowana przez fachowca, który ma w tej dziedzinie wiedzę i doświadczenie. Zlecić możemy przygotowanie projektów wielu wnętrz, w tym także projekty łazienki 4m2 czy też projekty łazienek 5m2.

  Projektant będzie mógł wykonać dla nas także projekty łazienek 3D, dlatego też to najlepszy wybór dla osób, które chciałyby jeszcze przed rozpoczęciem prac zobaczyć, jak ich łazienka będzie mogła wyglądać na żywo.

  Gdy chodzi o projekt łazienki cena naprawdę nie jest wysoka, a często usługę projektową możemy otrzymać w cenie, korzystając przykładowo z oferty określonych salonów łazienek czy też wybierając wykończenie wnętrza „pod klucz”.

  Oferty biur projektowych oraz sklepów z wyposażeniem łazienek możemy sprawdzić już teraz on-line. Sprawdź!

  Remont lub wykańczanie łazienki nie należy do najtańszych inwestycji, jednak warto za jednym zamachem zaopatrzyć się w urządzenia sanitarne, które posłużą nam przez długie lata. Takim urządzeniem z pewnością jest wysokiej jakości kabina prysznicowa posiadająca szereg zalet, które przemawiają za jej wyborem.

  Nowoczesna łazienka

  Zwolennicy wanien twierdzą, że pod prysznicem nie można się w pełni odprężyć. Jest to jednak złudne przeświadczenie. Odpowiednio dobrana kabina prysznicowa to gwarancja komfortu i długiej żywotności. Jeśli chodzi o małe, wręcz mikroskopijne łazienki, kabina prysznicowa 80x90 to rozwiązanie wręcz idealne. Nie zajmuje dużo przestrzeni, a przy tym pozostaje miejscem, gdzie można zażyć długiego, relaksacyjnego prysznica.

  Prysznic kontra wanna

  Dylemat związany z wyborem odpowiedniego urządzenia sanitarnego często towarzyszy osobom przeprowadzającym remont łazienki. Wanna czy prysznic? Co będzie bardziej funkcjonalne? Nie da się ukryć, że w małych łazienkach zdecydowanie bardziej sprawdzi się szklana kabina prysznicowa. Kabina nie zabiera tyle miejsca, ile wanna, a w dodatku jej przeszklone ściany działają na korzyść małej przestrzeni łazienkowej, która wydaje się większa.

  Kabina prysznicowa często stosowana jest również w łazienkach o większym metrażu, gdzie możemy pozwolić sobie na bardziej awangardowe rozwiązania. Jednym z hitów ostatnich lat są kabiny prysznicowe walk in, które jako tako nie są kabinami, lecz jedynie ściankami prysznicowymi, które wyglądają niezwykle efektownie i stylowo.

  Szklane kabiny prysznicowe to nie tylko nowoczesny design, ale również dobra jakość. Szkło hartowane jest niebywale wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, począwszy od zarysowań na pęknięciach kończąc. Szkło posiada również właściwości, które pozwalają na jego użycie w warunkach zmiennej temperatury, co pod prysznicem ma miejsce szczególnie często. Ponadto kabina prysznicowa wykonana ze szkła nie posiada dodatkowych profili, na których opierałaby się cała konstrukcja. Szkło wzbogacone jest jedynie o aluminiowe elementy okucia, które nie zaburzają ogólnej estetyki kabiny.

  Montaż kabiny prysznicowej równa się mniejszym rachunkom za wodę czy prąd potrzebny do jej ogrzania. Średnie zużycie wody pod prysznicem to zaledwie jedna czwarta ilości wody potrzebnej do zapełnienia wanny o średniej objętości, co jest szczególnie widoczne w przypadku łazienek uczęszczanych przez większą liczbę osób.

  Kabinę prysznicową sprząta się niezwykle łatwo i bez konieczności szorowania jej ścian. Szkło stosowane do budowy konstrukcji kabiny posiada powłokę, która nie powoduje osadzania się zabrudzeń na jego powierzchni. Do codziennego mycia kabiny wystarczy wilgotna szmatka, a od czasu do czasu możemy skorzystać ze specjalnego środka do mycia kabin prysznicowych.

  Kabina prysznicowa – jaki model?

  Każda łazienka wymaga odmiennego podejścia i zagospodarowania. Klasyczne łazienki o standardowym rozkładzie są dużo łatwiejsze do zaaranżowania niż pomieszczenia o nietypowych i uciążliwych wnękach czy ukosach. Kabiny prysznicowe 80x90 prostokątne pasują niemal do każdej łazienki, lecz polecane są przede wszystkim do łazienek o małym metrażu. W takich warunkach sprawdzą się także kabiny kwadratowe czy półokrągłe, które dodatkowo wzmacniają optyczne powiększenie powierzchni użytkowej.

  Kabina prysznicowa powinna znajdować się w miejscu ogólnodostępnym, a jednocześnie nie powinna zawadzać. Dlatego kabina prysznicowa narożna to jeden z najpopularniejszych modeli na rynku. Jest niezwykle praktyczna i kompatybilna z większością systemów łazienkowych. Na rynku znajdziemy również kabiny prysznicowe przyścienne czy wolnostojące, które jednak wymagają dużej przestrzeni.

  Jesteś właścicielem samochodu marki Volvo albo innej marki premium? Gdy pojawiają się problemy z działaniem Twojego pojazdu, także na pewno pojawi się pytanie – do jakiego warsztatu warto się udać?

  Słabiej działające hamulce, dziwne dźwięki dobiegające spod silnika w trakcie jazdy, utrata mocy – to tylko niektóre objawy, które będą wymagały konsultacji z fachowcami. Takie problemy mają również auta klasy premium, w tym Volvo nowe oraz używane.

  Gdzie w takim przypadku naprawia się samochody marki premium? Czy lepiej zdecydować się na ASO, gdzie naprawa Volvo będzie wykonana zgodnie z wymogami producenta, a części Volvo będą oryginalne? Czy może lepiej swoje Volvo kombi naprawić w nieautoryzowanym serwisie?

  Zatem, gdzie najczęściej naprawia się samochody premium? Odpowiadamy na to pytanie i doradzamy, gdzie warto się wybrać!

  Naprawa Volvo – ASO to gwarancja najlepszej obsługi

  Gdy chodzi o auta premium, na przykład Volvo, w takim przypadku najczęściej wybór pada na ASO, czyli na autoryzowane stacje obsługi. Aktualnie praktycznie każdy salon samochodów luksusowych posiada własne ASO, dlatego też takie punkty można znaleźć na terenie całego kraju.

  W ASO naprawy wykonuje się według programów serwisowych producenta. Gdy chodzi o samochody luksusowe Volvo, wykorzystuje się standardy Volvo Competence Programme, według których szkoleni są mechanicy. Do napraw wykorzystuje się wyłącznie części samochodowe Volvo, co także przekłada się na najwyższą jakość prac.

  Zatem jeśli chodzi o samochody kombi, sedan czy SUV od Volvo, w takim przypadku ASO będzie zdecydowanie najlepszym wyborem!

  Naprawa Volvo – jakie prace możemy wykonać w ASO?

  Dużym atutem ASO jest także szeroki zakres usług – te wyspecjalizowane w naprawach stacje obsługi mogą zdiagnozować i naprawić wszystkie auta kombi, SUV czy sedan od Volvo. Sprawdzą się nie tylko wtedy, gdy chodzi o nowe modele, ale i samochody Volvo używane ze starszych generacji.

  Profesjonalny serwis Volvo może wykonać dla nas naprawy w bardzo szerokim zakresie, w tym między innymi naprawy silnika, zawieszenia, hamulców, układu elektrycznego, nawigacji czy też świateł, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

  Niezależnie od tego, jakie auta luksusowe od Volvo mamy, możemy liczyć na pełną i profesjonalną pomoc w ASO.

  Na początku samochody klasy premium są dokładnie diagnozowane, do czego wykorzystuje się również specjalne komputery. Na podstawie postawionej diagnozy mechanik może następnie wykonać konkretne prace, wykorzystując oryginalne Volvo części i inne zalecane komponenty.

  Zatem niezależnie od tego, czy udało nam się kupić nowe auto tanio jako wyprzedaż rocznika w zeszłym roku, czy też mamy starsze luksusowe samochody używane, fachowcy z ASO zawsze mogą nam pomóc.

  Naprawa Volvo – ile to kosztuje?

  Wielu kierowców jako główny minus ASO wymienia wysokie koszty. Dodatkowo, gdy jest to klasa premium, opłaty te stają się jeszcze wyższe. Generalnie, Volvo naprawa w ASO będzie droższa od prac w nieautoryzowanym serwisie, ale wynika to z jakości naprawy i zastosowanych części.

  Zatem jeśli chodzi o marki premium samochody naprawiane w ASO to wyższe koszty, ale pamiętajmy o tym, że to gwarancja jakości!

  Dokładne cenniki na konkretne naprawy można znaleźć na stronach internetowych ASO albo można uzyskać je podczas wizyty w serwisie.

  Naprawa Volvo – sprawdź adresy on-line!

  Szukasz dobrego ASO, gdzie można naprawić auto sedan czy kombi samochód od Volvo? Adresy możesz znaleźć już teraz on-line!

  Do wyszukiwarki wpisz frazy typu „naprawa Volvo Łódź” czy też „salony samochodowe Łódź”, dodając markę samochodu, aby zobaczyć listę adresów. W sieci można znaleźć także opinie dotyczące serwisów samochodowych.

  Na stronach ASO znajdziemy wykazy prac, cenniki, a także inne informacje dotyczące marki, na przykład aktualna wyprzedaż samochodów. Sprawdź teraz!

  Naprawa Volvo – gdzie naprawiać samochody premium?

  W dniu 19 września 2019 r. o godz. 10 30 w sali 83 Starostwa Powiatowego
  w Chełmie
  odbędzie się
  X sesja Rady Powiatu w Chełmie

  Proponowany porządek obrad:

  więcej w rozwinięciu

  więcej

  Dwunastego września w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti […]

  Prawidłowych zachowań na drodze należy uczyć już przedszkolaki i ciągle […]

  ChDK | 28.10.2019 - godz. 9:00; 10:30 | 29.10.2019 - godz. 9:00; 10:30 | bilety 18zł

  0 polubienia

  15 wyświetlenia

  Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti oraz Chełmska Grupa […]

 • Aktualności

  Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj w m. Depułtycze Królewskie. W zdarzeniu brał udział rowerzysta oraz samochód osobowy marki Ford. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący rowerem poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

 • Aktualności

  W niedzielę rano policjanci z Chełma dostali informację o znalezieniu w obszarze leśnym w miejscowości Rudka trzech pocisków artyleryjskich z czasów II Wojny Światowej. Na miejsce skierowano patrol policji, który zabezpieczył miejsce do czasu przyjazdu saperów.

 • Aktualności

  Dziś rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacjo-edukacyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki.

 • Aktualności

  Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 19:30 w miejscowości Strachosław w powiecie chełmskim. Kierujący motocyklem m-ki Honda 48-latek wraz ze swoją 41- pasażerką na prostym odcinku drogi uderzył w jednego z trzech koni, które nagle wbiegły na jezdnię. Motocyklista został zabrany do szpitala, pasażerka nie doznała poważnych obrażeń ciała.

 • Aktualności

  Policjanci zatrzymali 42 latkę oraz 63 letniego mężczyznę, którzy zabili swojego psa przy użyciu siekiery. Za to przestępstwo grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego mężczyzny Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 • Aktualności

  Policjanci z chełmskiej drogówki zatrzymali poruszających się fordem dwóch mężczyzn i kobietę, którzy wcześniej mieli okraść jeden z dyskontów w mieście. W bagażniku uciekającego pojazdu mundurowi znaleźli skradzione wyroby alkoholowe, chemię gospodarczą oraz artykuły spożywcze. Jak się okazało, zatrzymana rodzina z Lublina tego dnia dokonała aż czterech takich kradzieży na łączną kwotę ponad 3 tys. zł. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty.

 • ChDK | 06.12.2019r. | 19:00 | bilety: od 50 zł

  2 polubienia

  90 wyświetlenia

  ChDK | 13.12.2019r. | godz. 19:00 | bilety od : 40zł

  6 polubienia

  188 wyświetlenia