Chełmscy policjanci ujawnili blisko kilogram mefedronu. Do sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 54 i 73-lat. Nielegalna substancja ukryta była w pachołku drogowym znajdującym się w bagażniku samochodu, którym jechali. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Zgodnie z przepisami grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w miniony weekend na drodze wyjazdowej z Chełma. Policjanci kryminalni posiadali informację, że w samochodzie marki Peugeot mogą być przewożone narkotyki. Z pomocą ruszyli policjanci ruchu drogowego, którzy zatrzymali typowany pojazd do kontroli drogowej. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili krystaliczną substancję, która ukryta był w bagażniku w pachołku drogowym. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to mefedron. Łącznie zabezpieczyliśmy prawie kilogram tej nielegalnej substancji psychotropowej. Funkcjonariusze zatrzymali podróżującego tym samochodem 73-letniego mieszkańca Lublina i 54-letniego obywatela Ukrainy.

W tej sprawie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla mężczyzn. Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku i dzisiaj zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

komisarz Ewa Czyż