W centrum Chełma 65-letni rowerzysta potrącił znajdująca się na przejściu dla pieszych 50-latkę. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. W zdarzeniu ucierpiała też piesza. Od rowerzysty zabezpieczona została krew do badań. Apelujemy o ostrożność! Nawet krótki moment rozkojarzenia może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu na ulicy Reformackiej w Chełmie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem 65-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych 50-letnią chełmiankę. Mężczyzna z obrażeniami ciała został karetką pogotowia przewieziony do szpitala. W zdarzeniu ucierpiała też piesza. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kobieta była trzeźwa. Od rowerzysty zabezpieczona została krew do badań.

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia są wciąż wyjaśniane. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i zwracanie uwagi na to, co dzieje się wokół nas. Pamiętajmy, że nawet krótki moment rozkojarzenia wystarczy do tego, by doprowadzić do bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze.

komisarz Ewa Czyż