Za posiadanie substancji psychotropowej odpowie zatrzymany przez chełmskich kryminalnych 41-latek. Mężczyzna na widok policjantów wrzucił pod samochód mefedron, który miał przy sobie. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby na sporządzenie blisko 500 dealerskich tego narkotyku. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Wczoraj około godziny 9.00 policjanci kryminalni realizując własne ustalenia udali się do miejsca zamieszkania 41-letniego chełmianina. Z ich rozpoznania wynikało, że może posiadać narkotyki. Już na osiedlowym parkingu zauważyli tego mężczyznę, który na ich widok wrzucił coś pod samochód i próbował uciekać. Jak się okazało była to foliowa torebka z krystaliczną substancją.

Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że jest to mefedron. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia około 500 dealerskich porcji tego narkotyku. 41-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

Mężczyzna zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

komisarz Ewa Czyż