Kot w trampkach «Кіт у кедах» - spektakl dla dzieci z Ukrainy

22 czerwca 2022 | godz. 17:30 | ChDK | wstęp wolny

Spektakl "Кот у кедах'" (Kot w trampkach) dla dzieci i młodzieży z Ukrainy to przedstawienie na podstawie bajki "Kot w butach" Charlesa Perreaulta, za którego reżyserię odpowiada Mykoła Miszyn.

Weda projeckt організувала безкоштовну виставу «Кіт у кедах» за мотивами казки Шарля Перро «Кіт у чоботях».

Запрошуємо наших маленьких друзів з України, а також їх батьків та дорослих.

Над казкою працювали професійні актори, режисер, а також сценограв з України, щоб показати дітям інтерактивну та цікаву казку рідною українською мовою. 

Projekt Weda zorganizował bezpłatny spektakl „Kot w kedach” na podstawie bajki Charlesa Perraulta „Kot w butach”. Opowieść prowadzona jest przez dwóch czarodziejów - Charlesa i Perraulta. Charles - Dobry, wraz z dziećmi pomaga bohaterom baśni pokonywać trudności na drodze głównych bohaterów, a Perrault - Nieżyczliwy, wcielając się w wiele postaci - od czarodzieja do ministra, od ministra do wilkołaka, próbuje zepsuć bajkę, lecz oczywiście mu się to nie udaje!

Zapraszamy naszych małych przyjaciół z Ukrainy, a także ich rodziców.

Nad bajką pracowali zawodowi aktorzy, reżyser i scenograf z Ukrainy, aby pokazać dzieciom interaktywną i ciekawą bajkę w ich ojczystym języku ukraińskim. Serdecznie zapraszamy!

 

Inicjatorem Sceny Reduta jest Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego.