Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Cześć Ci, Polsko! koncert zespołu Mazowsze

ChDK | 15.10.2021 r. | godz. 18:00 

ChDK | 15.10.2021 r. | godz. 18:00 | wstęp wolny - bezpłatne wejściówki w kasie Chełmskiego Domu Kultury, BILETY NIENUMEROWANE. 

UWAGA - Koncert realizowany wraz z transmisją telewizyjną; PUBLICZNOŚĆ WPUSZCZANA BĘDZIE DO GODZINY 17.40 !

Obowiązuje bezwzględna konieczność zasłaniania ust i nosa: uczestnictwo w koncercie tylko dla osób w maseczkach!

W wirze kolorów - oprócz suit tanecznych pokazujące bogactwo i zróżnicowanie kultury ludowej w Polsce - pojawią się między innymi Mazur oraz Polonez do muzyki Karola Kurpińskiego kompozytora, którego wkład w rozwój stylu narodowego jest trwałą wartością dla muzyki polskiej.
Chór „Mazowsza" niezmiennie zachwyca i wzrusza publiczność swoimi interpretacjami pieśni patriotycznych, które prowadzą słuchaczy przez bolesną i skomplikowaną historię Polski, naznaczoną licznymi zrywami w walce o niepodległość. W czasach wojennej zawieruchy oraz polskich powstań powstawały utwory wyjątkowe, które poruszają serca kolejnych pokoleń Polaków. Siła wykonań pieśni patriotycznych tkwi również w brzmieniu chóru i solistów zespołu. Głosy „Mazowsza" to wyjątkowe osobowości sceniczne, które doskonale ze sobą współgrają. Często podkreślana jest harmonia ich brzmienia.
Bez pieśni ludowych nie byłoby „Mazowsza", dlatego zespół prezentuje je publiczności na prawie każdym koncercie. A na końcu taneczny finał, podczas którego na scenie pojawia się prawie stu artystów w szalonym wirze prezentując wielkość i precyzję wykonań „Mazowsza".

Tagi: 
mazowsze
koncert