Warszawa to nie tylko stolica Polski, ale i polskiego biznesu. Co roku mnóstwo osób decyduje się założyć firmę właśnie tutaj. Potrzebują oni jednak adresu, pod którym będą mogli założyć własną działalność gospodarczą. Z pomocą przychodzi wirtualne biuro w Warszawie, które cieszy się powodzeniem zarówno wśród początkujących, jak i nieco dłużej działających na rynku przedsiębiorców.
Wirtualne biuro - jak to działa?
Usługa wirtualnego biura w Warszawie jest dostępna dla każdego, kto szuka odpowiedniego adresu dla swojej działalności gospodarczej. Niemniej jednak oferty biur wirtualnych są bardzo zróżnicowane. W najprostszym ujęciu wirtualne biuro w Warszawie ma posłużyć zdobyciu adresu, po którym prowadzona jest działalność. Taki jest też pierwotny cel powoływania wirtualnych biur. Tymczasem wychodzą one na przeciw także innym oczekiwaniom klientów. Wirtualne biuro oferuje także miejsce do pracy czy spotkań z klientem, pomoc asystentki biurowej, segregowanie i odsyłanie korespondencji. Coraz więcej wirtualnych biur oferuje także usługi księgowe, działając niczym profesjonalne biura rachunkowe.
Dlaczego to się opłaca?
Przedsiębiorcy bardzo często poszukują miejsca, w którym mogliby zarejestrować działalność gospodarczą. Mają do wyboru - albo własne mieszkanie, albo kupioną bądź wynajętą przestrzeń biurową. Pierwsze rozwiązanie nie jest dobre dla każdego - ostatecznie zapraszanie klientów do miejsca zamieszkania nie jest dobrą praktyką biznesową. Zaś drugie rozwiązanie, choć powszechnie dostępne, pociąga za sobą ogromne koszty. Co więcej, im bardziej atrakcyjna lokalizacja, tym wyższe stawki za wynajem nieruchomości. Tymczasem ceny usług wirtualnego biura są bardzo przystępne. Za samo wynajęcie adresu zapłacimy kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a więc naprawdę niewiele. Jeżeli jednak zdecydujemy się zainwestować trochę więcej, to możemy liczyć także na dodatkowe, usprawniające nam pracę usługi. Dlatego też wirtualne biuro w Warszawie cieszy się powodzenie wśród przedsiębiorców działających na rynku od lat oraz tych początkujących. Możliwość znacznego ograniczenia kosztów jest bowiem bardzo kusząca.
Zgodnie z prawem
O ile w Polsce wirtualne biuro nie cieszy się jeszcze ogromną popularnością, o tyle na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych wynajmowanie adresu pod działalność jest na porządku dziennym. Przedsiębiorcy od lat chętnie korzystają z takiego rozwiązania. Warto zauważyć, że w Polsce jest ono jak najbardziej legalne. Wynajmujemy adres, jednak - wbrew nazwie - nie jest on wyłącznie tworem wirtualnym. Przedsiębiorcy zobowiązani są opłacać miesięczny abonament, zatem nie otrzymują owego adresu za darmo - w związku z tym unikają zgłaszania jakichkolwiek nieścisłości przez urząd skarbowy. Powszechnie wydaje się, że działalność gospodarczą można zarejestrować jedynie w miejscu zamieszkania bądź w pomieszczeniu wynajmowanym czy takim, który stanowi naszą własność. Tymczasem wirtualne biuro pokazuje, że można swoją działalność zarejestrować w atrakcyjnym miejscu, a co więcej niskim kosztem.