Zgodnie z prawem, które obowiązuje w naszym kraju, przedsiębiorca nie musi do prowadzenia działalności gospodarczej posiadać lokalu biurowego. Nie ma żadnych przeszkód, aby firma została zarejestrowana w domu. Jednak posiadanie lokalu czy też adresu prestiżowego jest mile widziane. Czym jest biuro wirtualne oraz jakie są jego mocne strony?
Czym jest biuro wirtualne?
Biuro wirtualne w praktyce powinniśmy rozumieć jako adres, pod którym przedsiębiorca prowadzi działalność. Zakres usługi jaką jest biuro wirtualne w Warszawie może być w zasadzie dowolny. Przedsiębiorca podejmuje decyzję czy wybiera podstawowy wariant, czy też się decyduje na usługę o wiele bardziej rozszerzoną. W podstawowym wariancie otrzymuje się do dyspozycji adres prestiżowy. Można także usługę rozszerzyć o zlecenie odbierania oraz segregacji poczty, obsługi sekretariatu czy też inne usługi. Wszystko jest zależne od samych potrzeb.
Niektóre biura wirtualne posiadają nawet usługi coworkingu. Co to oznacza? Oznacza to nic innego jak to, że udostępniają przedsiębiorcom wspólną biurową przestrzeń oraz przestrzeń konferencyjną. Przepisy w Polsce pozwalają na prowadzenia działalności pod adresem wirtualnym oraz uznają takowe działanie za w pełni legalne. Jaki jest warunek? Usługa musimy być rozliczana zgodnie z przepisami obowiązującymi. Jeśli biuro udostępnia tylko sam adres bez żadnego pomieszczenia, to w przypadku skarbowej kontroli, przedsiębiorca może mieć sporą trudność w umożliwieniu kontrolerom przeprowadzenia sprawdzających czynności.
Informacje dodatkowe możesz znaleźć na stronie https://wirtualnebiuro360.pl/ - sprawdź ofertę i elastyczny cennik
Kto może skorzystać z usług wirtualnego biura?
Biuro wirtualne jest świetnym rozwiązaniem w zasadzie dla każdego przedsiębiorcy, który do prowadzenia działalności kompletnie nie potrzebuje biurowego pomieszczenia, a jedynie sam adres, a poza tym nie chce ponosić jakiś wysokich kosztów stałych, które są związane z utrzymaniem biura tradycyjnego. Adres wirtualny przede wszystkim służy do obsługi korespondencji i za zadanie ma uwiarygodnić firmę w oczach wszystkich klientów. Jest to rozwiązanie idealne dla biznesów jednoosobowych, w których przedsiębiorcy świadczą osobiście usługi lub też takich, którzy rozpoczynają dopiero działalność.
Z usług biura wirtualnego korzystają najczęściej: sklepy internetowe, freelancerzy, małe agencje marketingowe, firmy szkoleniowe czy też firmy, które chcą mieć oddział w konkretnym mieście, ale które prowadzą w rzeczywistości działalność gdzie indziej.
Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się biura wirtualnego, głównie na Litwie czy też w Czechach. W ten sposób przedsiębiorcy uniknąć chcą płacenia wysokich składek na ZUS polski i dlatego także rejestrują działalność w innym kraju. Jeśli ZUS się o tym dowie, to może dojść do wyrejestrowania firmy z systemu polskiego.
Jak widać wiele osób korzysta w dzisiejszych czasach z usług biura wirtualnego. Niezaprzeczalnie biura wirtualne mogą się pochwalić wieloma zaletami i rzeczywiście widzimy to od pierwszego momentu. Naprawdę jest to świetna sprawa.