Policjanci zatrzymali 33-latka za rozbój na znajomym, z którym wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna pobił go i skradł z odzieży pieniądze. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Kamień. Pokrzywdzonemu została udzielona pomoc medyczna. Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Chełmie zastosowała wobec niego dozór Policji.

Do zdarzenia doszło we wtorek w jednej z miejscowości w gminie Kamień. Z relacji pokrzywdzonego 61-latka wynika, że w jego mieszkaniu przebywał znany mu 33-latek, z którym wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie mężczyzna zaatakował go i pobił, a z kieszeni skradł pieniądze w kwocie 600 złotych. Pokrzywdzony dopiero następnego dnia powiadomił o tym zdarzeniu. Karetką pogotowia został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Zaraz po zgłoszeniu policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania sprawcę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Nie może też zbliżać się do pokrzywdzonego, ani też kontaktować się z nim.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

komisarz Ewa Czyż