Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Za kradzież rozbójniczą i liczne kradzieże sklepowe odpowie 56-latek zatrzymany przez chełmskich kryminalnych. Mężczyzna kradł w supermarketach głównie alkohol i produkty spożywcze. Usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Policjanci kryminalni z chełmskiej komendy na podstawie własnych ustaleń zatrzymali 56-latka. Mężczyzna okazał się sprawcą kradzieży rozbójniczej i licznych kradzieży mienia w supermarketach w Chełmie. Kradł stamtąd głównie alkohol i artykuły spożywcze. Podczas jednej z kradzieży odepchnął interweniującego pracownika, który chciał uniemożliwić mu opuszczenie sklepu.

Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż był już wcześniej karany za podobne czyny. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5, a kradzież rozbójnicza do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został też doprowadzony do prokuratury, gdzie orzeczono wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

komisarz Ewa Czyż