Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Blisko 1200 złotych stracił mieszkaniec Chełma, który zainwestował w transakcje na rynku kryptowalut. Ogłoszenie znalazł w internecie. Gdy po kilku dniach platforma inwestycyjna przestała istnieć na stronie, zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i ostrzegają przed tego typu transakcjami.

Wczoraj do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosił się 34-letni mieszkaniec Chełma, który poinformował o oszustwie. Z relacji zgłaszającego wynika, że zainteresował się internetowym ogłoszeniem związanym z transakcjami na rynku kryptowalut. W tej sprawie nawiązały z nim kontakt osoby, które miały zaopiekować się jego inwestycyjnym kontem. Otrzymał link do płatności, gdzie podał dane do karty płatniczej. W ten sposób jego rachunek obciążony został na kwotę niespełna 1200 złotych.

Przez kilka dni logował się na wskazaną przez opiekuna platformę inwestycyjną obserwując wykonywane tam transakcje. Gdy jednak pewnego dnia strona internetowa przestała istnieć, zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i ostrzegają przed tego typu transakcjami.

komisarz Ewa Czyż