Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Ponad po 2,5 promila alkoholu w organizmie mieli dwaj mężczyźni, którzy kierowali jednym samochodem. Ich podejrzaną jazdę zauważył przypadkowy kierowca, który powiadomił policjantów. Jak się okazało, w międzyczasie podczas krótkiego postoju, zamienili się miejscami. Jeden z nich nigdy nie posiadał prawa jazdy. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Zgłoszenie o dwóch nietrzeźwych mężczyznach kierujących jednym samochodem dyżurny komendy otrzymał w miniony weekend. Z relacji zgłaszającego 28-latka wynika, że jadąc w kierunku Chełma zwrócił uwagę na samochód marki Volkswagen Passat, którego kierowca miał problem z utrzymaniem kierunku jazdy. W pewnej chwili, gdy passat zatrzymał się na poboczu drogi, wysiadł z niego kierujący i zamienił się na miejsca z pasażerem, który wsiadł za kierownicę i ruszył dalej. Mężczyzna jechał za nimi informując o tym  policjantów i próbując uniemożliwić im dalszą jazdę.

Na ulicy Fabrycznej w Chełmie patrol ruchu drogowego skontrolował ten samochód. Jechali nim dwaj mieszkańcy gminy Kamień w wieku 30 i 41 lat. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieli ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy starszego z nich. Z kolei młodszy nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Obaj usłyszeli już zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i poważne konsekwencje finansowe.

komisarz Ewa Czyż