Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Wczoraj w miejscowości Kumów Plebański w gminie Leśniowice, podczas prac polowych, znaleziony został niewybuch. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu patolu saperskiego. Jak się okazało był to pochodzący z czasów wojny pocisk artyleryjski. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też przemieszczać.

Wczoraj dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że w miejscowości Kumów Plebański wyorany został przedmiot przypominający niewybuch. O fakcie tym informował mężczyzna wykonujący tam prace polowe. Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu patrolu rozminowania. Saperzy ustalili, że był to pochodzący z czasów Drugiej Wojny Światowej pocisk artyleryjski.

Pamiętajmy, że nawet stare i skorodowane tego typu znaleziska stanowią śmiertelne zagrożenie. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy się na nie natkną, aby pod żadnym pozorem przedmiotów takich nie podnosić, nie odkopywać ich, nie przemieszczać w inne miejsce ani też nie manipulować przy nich. Należy niezwłocznie powiadomić służby, a miejsce takie zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

komisarz Ewa Czyż