Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących zwalczania pandemii koronawirusa, chełmscy policjanci wspierani przez inne służby sprawdzają ich respektowanie przez mieszkańców powiatu chełmskiego. Celem tych działań jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich egzekwują wprowadzone obostrzenia.

Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców powiatu chełmskiego przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, do służby skierowanych zostało więcej policyjnych patroli. Policjanci w działaniach tych wspierani są przez strażników miejskich i  żołnierzy.

Funkcjonariusze reagują na zachowania niezgodne z prawem w związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących zwalczania pandemii. Policjanci patrolują ulice i drogi oraz pojawiają się w różnego typu placówkach handlowych, na targowiskach. Zgodnie z nowymi regulacjami istnieje obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusze reagują i w dalszym ciągu reagować będą na wszystkie ujawnione przypadki łamania przepisów, które mają uchronić nas wszystkich przed zarażeniem i ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. W większości mieszkańcy naszego regionu stosują się do nich. Niemniej jednak, przez ostatnie dni, wiele razy interweniowali wobec osób nie stosujących się do nich. Interwencje takie najczęściej kończyły się ukaraniem mandatem karnym. W kilku przypadkach będzie też skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci przypominają, że wprowadzone przepisy mają na celu dobro nas wszystkich. Pamiętajmy, że w tym niezwykle trudnym dla wszystkich czasie musimy wziąć odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale taż naszych najbliższych i osoby z naszego otoczenia.

komisarz Ewa Czyż