Od jakiegoś czasu w Polsce jest dosyć duży wybór, jeśli chodzi o wynajęcie auta na krótki okres, np. tydzień czy dwa. Jest to dobra opcja dla ludzi, którzy nie przepadają za transportem publicznym lub nie mają swojego samochodu albo ich samochód się popsuł, a urlop już jest zaplanowany i zaklepany u pracodawcy.
Jak wybrać odpowiednią wypożyczalnię?
Jak już wspomniane było wyżej, istnieje duża konkurencja na rynku wynajmu krótkoterminowego samochodu. Każdy będzie w stanie znaleźć coś, co mu odpowiada. Warto wziąć pod uwagę koszty, które jesteśmy w stanie ponieść, czy chcemy płacić kaucję, jaki jest plan wycieczki itp. Jeśli chcesz zwiedzić Kraków, a zamierzasz dotrzeć do miasta pociągiem lub samolotem albo jesteś mieszkańcem Krakowa i chcesz gdzieś pojechać na urlop unikając transportu publicznego, to warto zastanowić się nad opcją Wypożyczalnia samochodów Kraków.
Dokąd mogę jechać wynajętym samochodem?
Dużo wypożyczalni pozwala nawet na wyjazd za granicę wynajętym u nich samochodem. Tylko należy zgłosić ten fakt przy rezerwacji, aby otrzymać certyfikat, który może być potrzebny przy kontroli. Warto sprawdzić regulamin wypożyczalni, ponieważ niektóre firmy nakładają limit kilometrów, który możesz przejechać. W przypadku przekroczenia takiego limitu zostanie nałożona kara pieniężna. W przypadku wypraw krajowych nie trzeba nic zgłaszać. Należy tylko zwrócić na miejsce zwrotu auta. Nie musi być ono koniecznie w tym samym miejscu, z którego klient odbierał samochód. Może to być nawet na drugim końcu Polskie, ale zazwyczaj wiąże się to z koniecznością dopłaty.
Skąd odbiorę samochód?
Nie musisz specjalnie jechać do oddziału wypożyczalni, aby odebrać samochód. Można to zrobić na lotnisku, dworcu czy hotelu. Firma podstawi samochód pod wskazany adres. Należy zaznaczyć, że w przypadku lotniska, wypożyczalnia może naliczyć opłaty lotniskowe, ale często i tak wychodzi taniej niż odbiór auta w centrum miasta.
Kto może wynająć auto?
Samochód może wynająć prawie każdy, kto posiada ważne prawo jazdy. Jedynym ograniczeniem jest wiek kierowcy i doświadczenie. W prawie wszystkich wypożyczalniach musisz mieć skończone 21 lat i przynajmniej rok posiadać prawo jazdy. W niektórych firmach musisz mieć powyżej 25 lat. Nawet jeśli wypożyczalnia pozwala na wynajem samochodu od 21 lat, to często ogranicza wybór samochodów i nakłada dodatkowe opłaty. Samochody z kategorii luksusowych czy sportowych są często dostępne tylko dla osób powyżej 25 roku. Dodatkowe opłaty mogą być różne w zależności od wypożyczalni. W takim przypadku najlepiej sprawdzić, gdzie będzie najtaniej.
Wypadek i co dalej?
Miałeś wypadek i samochód jest niesprawny? No cóż, zdarza się, ale nadal możesz dokończyć swoją podróż. Wystarczy skorzystać z samochodu zastępczego z oc sprawcy link4. Pamiętaj, że każda firma wynajmująca samochody oferuje swoje własne ubezpieczenie, z którego możesz skorzystać i nie są one powiązane z firmami ubezpieczeniowymi.
Zwrot auta
Jak już wspomniane zostało wyżej to klient decyduje, gdzie zwróci auto. Ważne jest to, aby wypełnić formularz zwrotny auta, jeśli mamy taki obowiązek, oraz gdzie mamy go zostawić. Często takie formularze zostawia się w schowku samochodu. Co więcej należy zwrócić uwagę na poziom paliwa w baku. Większość wypożyczalni posiada w regulaminie zapis, że bak paliwa musi być pełny. Dlatego warto z wyprzedzeniem znaleźć stację paliwa w pobliżu miejsca, w którym masz zwrócić samochód. Nie zastosowanie się do tego zapisu może oznaczać karę lub wyższe koszty tankowania wykonanego przez wypożyczalnię.