Pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej na terenie byłej szkoły zauważyli pracownicy Urzędu Gminy w Rejowcu Fabrycznym. Znajdował się w wyschniętej betonowej studni. Powiadomieni o nietypowym znalezisku policjanci zabezpieczali teren od osób postronnych. Patrol saperski zajął się neutralizacją zagrożenia.

     Wczoraj około godziny 9:20 Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracowników Urzędu Gminy w Rejowcu Fabrycznym o odnalezieniu niewybuchu. Policjanci komisariatu w Rejowcu Fabrycznym przyjechali we wskazane przez pracowników miejsce. Znalezisko znajdowało się na terenie byłej szkoły w wyschniętej betonowej studni. Na miejsce został również wezwany patrol rozminowania z jednostki wojskowej oraz Straż Pożarna. Pocisk artyleryjski o kal. 152 mm pochodzący z okresu II Wojny Światowej został zabezpieczony przez służby  w celu zniszczenia. Działania te nie wymagały ewakuacji osób. Miejsce zdarzenia było zabezpieczane przez policjantów tak, aby osoby postronne nie zbliżały się do niebezpiecznego przedmiotu.

     Pamiętajmy, że takie nietypowe znaleziska mogą być bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich dotykać, przenosić czy też próbować rozbrajać.  O fakcie tym należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

A.G-K

  • Niewybuch na jasnej podkładce