Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który nieostrożnie cofał samochodem. Swoim podejrzanym zachowaniem zwrócił uwagę innego kierowcy. Gdy ten tylko wyczuł od niego alkohol, nie pozwolił mu odjechać, informując jednocześnie o tym zdarzeniu dyżurnego komendy. Jak się okazało, mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Dyżurny komendy otrzymał wczoraj zgłoszenie o udaremnieniu jazdy nietrzeźwemu kierowcy. Do zdarzenia tego doszło na osiedlu Dyrekcja Dolna w Chełmie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że jeden z kierowców zauważył jak samochód marki Volkswagen cofa niebezpiecznie w jego kierunku, a siedzący za kierownicą mężczyzna nie reaguje na zagrożenie.
Podejrzewając, że może być nietrzeźwy, podbiegł do samochodu i zabierając kluczyki uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Policjanci potwierdzili jego przypuszczenia. Badanie stanu trzeźwości 53-letniego mieszkanca gminy Białopole wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.
 
Teraz 53-latek odpowie nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale też za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.