Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Zainteresowanie postronnej osoby mogło uratować pieszego, który nocą poruszał się drogą poza terenem zabudowanym. Jak się okazało nie posiadał elementów odblaskowych i był nietrzeźwy. Interwencja policjantów doprowadziła do umieszczenia mężczyzny w bezpiecznym dla niego miejscu. Policjanci przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierującego.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20.00 na terenie gminy Ruda Huta. Postronna osoba poinformowała przejeżdżających tamtędy policjantów, że nietrzeźwy mężczyzna idzie drogą stwarzając zagrożenie. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce. Mężczyzna nie posiadał elementów odblaskowych. Z uwagi na jego bezpieczeństwo i stan, w jakim się znajdował, funkcjonariusze zatrzymali go do wytrzeźwienia. Za popełnione wykroczenie zostanie w tej sprawie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

   Przypominamy, ze każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierującego. W przepisach przewidziano wyjątek: pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Pamiętajmy, że osoba piesza wyposażona w odblaski, staje się widoczna dla kierującego nawet z odległości 150 metrów, co pozwala kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.