Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Samochody wyposażone w silniki hybrydowe sprzedają się coraz lepiej. Są one dostępne także w ofercie Volvo. Czym dokładnie cechują się nowoczesne hybrydy? Sprawdź teraz z nami!

Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się auta na prąd wyposażone w silniki hybrydowe. Oznacza to, że posiadają one dwie jednostki napędowe – jedna to standardowy silnik spalinowy, najczęściej benzynowy, druga to z kolei silnik elektryczny, który zasilany jest prądem magazynowanym w akumulatorach.

Dzisiaj do wyboru mamy szeroką gamę pojazdów wyposażonych w silniki hybrydowe – to także samochody hybrydowe Volvo, które dostępne są w wielu wariantach do wyboru.

Teraz takie Volvo elektryczne można znaleźć także w polskich salonach, w tym w salonie Euroservice Volvo w Warszawie.

Czym dokładnie jest samochód hybrydowy? Jakie są jego główne zalety i wady? Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Samochody hybrydowe Volvo – czym jest napęd hybrydowy?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, napęd hybrydowy to połączenie dwóch różnych typów napędów, które służą do poruszania jednego pojazdu. Najczęściej jest to silnik spalinowy oraz elektryczny, które mogą pracować naprzemiennie albo jednocześnie.

Samochody elektryczne Volvo wyposażone w silniki hybrydowe, podobnie jak inne hybrydy, mogą poruszać się na wszystkich dystansach – sprawdzą się zarówno w mieście, jak również poza miastem.

Silnik elektryczny, w który wyposażony jest samochód elektryczny tego rodzaju, może nie tylko sam w sobie zasilać pojazd, ale także może być prądnicą, która będzie ładowała akumulatory lub kondensator podczas pracy silnika spalinowego.

Samochody hybrydowe Volvo – co warto wiedzieć o napędzie hybrydowym?

Aktualnie w ofercie marki Volvo możemy znaleźć różne Volvo hybrydowe, które wykorzystują dwa typy silników:

  • silnik typu mild – elektryczny i spalinowy
  • silnik typu Twin Engine – elektryczny i spalinowy, z opcją ładowania przez gniazdko

Kierowcy decydują się obecnie najczęściej na Volvo plug in, czyli podłączane do gniazdka, które może być doładowane w domu, w pracy czy w trakcie zakupów na specjalnych stacjach ładowania dla elektrycznych samochodów.

Wybierając takie Volvo na prąd, możemy nie tylko oszczędzać jeszcze więcej pieniędzy na napędzie elektrycznym, ale także wydłużyć czas pracy samochodu tylko z wykorzystaniem silnika elektrycznego.

Samochody hybrydowe Volvo – najważniejsze zalety i wady napędów hybrydowych

Hybryda Volvo to bardzo dobry zakup dla każdego kierowcy, któremu zależy na połączeniu ekonomiki i ekologii jazdy.

Najważniejszą zaletą, którą cechują się takie nowe Volvo elektryczne, jest zmniejszenie zużycia paliwa, a przy tym emisji szkodliwych spalin. Samochody te spalają nawet mniej niż 4 litry paliwa na 100 kilometrów, co powoduje, że są bardzo ekonomiczne. W dobie rosnących cen paliw elektryczne Volvo na pewno zadowoli każdą oszczędną osobę!

Także Volvo elektryczne to większa ochrona środowiska naturalnego dzięki wykorzystaniu prądu, który także może pochodzić z odnawialnych źródeł energii. To też mniejsze zanieczyszczenie środowiska przez obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, a także zmniejszenie eksploatacji złóż.

Z drugiej strony warto jednak pamiętać o tym, że samochody hybrydowe mają też swoje minusy. To między innymi zwiększone gabaryty i masa pojazdu, jego nieco wyższy koszt niż standardowego auta ze zwykłym napędem, a także fakt, że na napędzie elektrycznym nie dojedziemy wszędzie – na dłuższych dystansach nadal pracować będzie silnik spalinowy.

Warto też wskazać, że produkcja samochodów hybrydowych nie jest obojętna dla środowiska naturalnego. W celu produkcji akumulatorów wykorzystuje się także naturalne zasoby, co niszczy planetę.

Samochody hybrydowe Volvo – umów się na jazdę próbną!

Jeśli także chcesz przetestować nowe Volvo wyposażone w silniki hybrydowe, umów się na jazdę próbną, aby poznać ich możliwości.

Za Volvo hybrid cena ustalana jest indywidualnie na podstawie wybranej wersji wyposażenia. Zapraszamy do salonu, aby wykonać indywidualną kalkulację.