W dniu dzisiejszym podjęto dalszy ciąg działań zmierzających do zmniejszenia ilości pożarów suchych traw na terenie działania tut. Komendy. Razem z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Chełmie przeprowadzono pogadankę w Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Zespole Szkół w Siedliszczu przy ul. Szkolnej 64. W zajęciach tych uczestniczyło 90 uczniów klas licealnych. Tematyka pogadanki obejmowała: skutki wypalania suchych traw, straty związane z pożarami suchych traw, przeciwdziałanie powstawaniu pożarów suchych traw, zachowanie się podczas wystąpienia zagrożenia oraz konsekwencje prawne za wypalanie suchych traw.
Dla przypomnienia, na terenie działania tut. Komendy w 2018 roku odnotowano 114 zdarzeń w wyniku których spaleniu uległy setki hektarów nieużytków. W samej tylko gminie Siedliszcze odnotowano 39 takich pożarów, co stanowi 34 % ogólnej liczby zdarzeń na terenie całego powiatu chełmskiego i Miasta Chełm. Na dzień dzisiejszy, od początku bieżącego roku strażacy wyjeżdżali już do 85 pożarów traw, z czego 34 zdarzeń zlokalizowane było w gminie Siedliszcze - co stanowi równo 40 % ogólnej liczby zdarzeń.
http://www.stoppozaromtraw.pl/

tekst: mł. kpt. Tomasz Majewski


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.