Nietrzeźwy okazał się kierowca, który wczoraj na terenie gminy Ruda Huta uderzył samochodem dostawczym w słup energetyczny. Na szczęście w zdarzeniu tym nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje prawne.

Wczoraj po południu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Poczekajka. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem dostawczym marki Volkswagen 23-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w słup trakcji elektrycznej. Siła uderzenia była tak duża, że słup został złamany. Na szczęście w zdarzeniu tym 23-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.
 
Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i zakazem prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.