Pociski artyleryjskie pochodzące z czasów II Wojny Światowej wykopali pracownicy kolei podczas robót ziemnych. Na to niebezpieczne znalezisko natknęli się w pobliżu torów kolejowych w m. Wólka Kańska. Funkcjonariusze zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów, którzy zabrali niewybuchy do neutralizacji. Apelujemy o ostrożność w podobnych sytuacjach.

Wczoraj rano pracownicy kolei, którzy wykonywali prace ziemne w pobliżu torowiska w miejscowości Wólka Kańska wykopali z ziemi niewybuchy. O fakcie tym poinformowali dyżurnego chełmskiej komendy. Decyzją Polskich Kolei Państwowych na odcinku ich znalezienia wprowadzono ograniczenie prędkości jazdy pociągów. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zabezpieczali miejsce niebezpiecznego znaleziska do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało było to 5 pochodzących z czasów II Wojny Światowej pocisków artyleryjskich, które zostały zabrane do neutralizacji.

Przypominamy, że w sytuacji znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno go przemieszczać ani też przy nim manipulować. O takim niebezpiecznym znalezisku należy jak najszybciej powiadomić Policję.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.