Czujność dzielnicowych z chełmskiej komendy pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariusze mijając się na jezdni z innym samochodem nabrali podejrzeń, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy. Zawrócili i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich przypuszczenia. 47-letni kierowca miał w organizmie ponad 2.5 promila alkoholu.

Wczoraj patrol dzielnicowych przemieszczający się radiowozem przez teren gminy Chełm zwrócił uwagę na jadący z naprzeciwka samochód marki Volkswagen Golf. Gdy oba pojazdy mijały się funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być pod działaniem alkoholu. Wtedy zawrócili i zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Chełm.

Badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich podejrzenia. Kontrolowany mężczyzna miał w organizmie ponad 2.5 promila alkoholu. Kierowca golfa stracił swoje prawo jazdy.

Teraz za nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje karne. Zgodnie z przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i zakazem prowadzenia pojazdów.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.